Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Piłka nożna kobiet. Na stadionie Widzewa reprezentacja Polski zmierzyła się w towarzyskim meczu z drużyną Szwecji. Polki z piekielnie silnym rywalem przegrały 2:4.

Nowa trenerka kadry Nina Patalon na ten mecz powołała sześć piłkarek TMEUKSSMSŁódź. Nominacje otrzymały: Oliwia Szperkowska, Katarzyna Konat, Wiktoria Zieniewicz, Anna Rędzia, Adriana Achcińska, Klaudia Jedlińska.
Szwecja to brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata – w sobotę zremisowały z Amerykankami, czyli obecnymi mistrzyniami świata. We wcześniejszych meczach ze Szwecją Polki poniosły same porażki.
Polki rozpoczęły w składzie: Kiedrzynek - Buszewska (77, Rędzia), Dudek, Mesjasz, Wiankowska –Padilla-Bidas (79, Jedlińska), Achcińska, Grzywińska (72, Wróblewska), Grabowska, Kamczyk (46, Kaletka, 85, Kozak) – Pajor (79, Karczewska).
W pierwszym składzie wyszła grająca na co dzień w TMEUKS SMS Adriana Achcińska i była wyróżniającą się zawodniczką. Bardzo dobrze się ustawiała i miała wiele odbiorów. Na kwadrans przed końcem na boisko weszła druga łodzianka Anna Rędzia, a później debiutowała trzecia – Klaudia Jedlińska.
Mecz ułożył się dobrze dla naszej reprezentacji. Ewa Pajor uzyskała prowadzenie w 26 minucie. Później dwa gole zdobyła Stina Blackstenius w 37 i 43 minucie. Zaraz po zmianie stron gola na 2:2 w 48 minucie strzeliła ponownie Ewa Pajor. Nie udało się utrzymać remisu. W 86 minucie bramkę strzeliła Caroline Seger, a wynik w 90+2 minucie ustaliła Lina Hurtig. Mimo porażki Polki zasłużyły na pochwały w starciu z bardzo silnym przeciwnikiem. Słowa uznania dla piłkarek TME UKS SMS Łódź.