Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze

Najlepsze mecze Lecha Poznań w pucharach [RANKING]

9. Lech Poznań - Karabach Agdam 1:0 (05.07.2022)

I runda eliminacji do Ligi Mistrzów
Bramka:[/b] 41' Mikael Ishak

To był powrót Lecha Poznań do Ligi Mistrzów po siedmiu latach przerwy. Lechici do tego pojedynku przystąpili w najmocniejszym składzie, jaki miał do dyspozycji nowy szkoleniowiec poznaniaków, John van den Brom. Azerowie także podeszli do wieczornego pojedynku bardzo poważnie. Trener Qurban Qurbanov wystawił w tym spotkaniu swój najsilniejszy arsenał wraz z Kedim, Ibrahimem Wadjim oraz Leonardo Andrade na czele.

Kolejorz wyglądał na delikatnie przestraszonego wobec swojego. Pomimo tego, że to Karabach w pierwszej połowie meczu był drużyną, która częściej utrzymywała się przy piłce, konstruując ataki pozycyjne, to lechici szukali swoich okazji po grze z kontry.

W 41. minucie nadeszła ta chwila. Kapitalna zespołowa akcja "Kolejorza". Kristoffer Velde podaje na prawą stronę pola karnego do Joao Amarala. Ten początkowo miał problem z przyjęciem, ale zagrał do szeroko ustawionego Joela Pereiry, który mocno zagrał - bez przyjęcia - na środek pola bramkowego, skąd Mikael Ishak postawił kropkę nad "i"!

Widać było, że piłkarzy Lecha Poznań ten mecz kosztował bardzo wiele, także pod koniec spotkania starali się wybić z rytmu ekipę Karabachu, kradnąc im cenne sekundy. Niestety, rewanż zakończył się porażką 1:5 i tyle trwała właśnie przygoda Lecha w Lidze Mistrzów.