3

AC Milan

2

• Na dzisiaj to wszystko, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

• Cóż to był za mecz Napoli, a w szczególności Piotra Zielińskiego. Dwa gole naszego reprezentanta na wagę remisu, do tego trafienie Mertensa na wagę trzech punktów. Napoli pokazało pazury i przekuło swoją dominację w realną przewagę bramkową mimo, że to Milan prowadził 2:0

• Koniec! Niesamowity mecz Napoli!

• Mertens wchodzi w pole karne Milanu jak do siebie i próbuje strzału po ziemi, ale znów skutecznie Donnarumma

• Koulibaly ogląda żółtą kartkę za faul

• Dwójkowa akcja Mertensa z Insigne zakończona strzałem tego drugiego, ale pewnie broni Donnarumma

• Znów szczęścia szukał Higuain, ale odbita od obrońców piłka lekko wtacza się w ręce Ospiny

• Laxalt do Higuaina na skraj pola karnego, ale były piłkarz Napoli posyła piłkę kilometry nad bramką Ospiny...

• Allan mięciutko, za plecy obrońców na głowę Mertensa, ale Donnarumma nie dał się zaskoczyć

• Cutrone za Bonaventurę

• Diawara podał do będącego na prawej stronie Allana, ten z pierwszej piłki zagrał wzdłuż bramki, a zamykający akcję Mertens dopełnił formalności z kilku metrów!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!! CÓŻ ZA POWRÓT NAPOLI!!! MERTENS!!

• Mertens krzyżowym podaniem szukał Insigne, ale podał za lekko, i piłkę przejął Calabria

• Rzut rożny dla Milanu, ale z dośrodkowaniem poradzili sobie defensorzy Napoli

• Na boisku pojawił się także Luperto za Mario Ruiego

• Schodzi z boiska bohater Neapolu, Piotr Zieliński. Amadou Diawara w jego miejsce

• Laxalt za Boriniego

• Higuain w próbie dryblingu, ale Albiol przerywa to wszystko bezpardonowym wślizgiem, co powoduje entuzjastyczną reakcję trybun

• Dośrodkowanie Callejona z rzutu rożnego wybija Bakayoko, ale piłka spada pod nogi Zielińskiego, który niewiele myśląc strzela prawą nogą z 20 metrów i pokonuje Donnarummę po raz drugi!

• GOOOOOOOOOOOL!!!! ZIELIŃSKI No. 2!!!!

• Allan próbował się rozpędzić z piłką, ale trafił na nogę Rodrigueza. Zasłużona żółta kartka dla gracza Milanu.

• Napoli wzmacnia ofensywę. Dries Mertens już na murawie,. Belg zastąpił Marka Hamsika

• Niemal identyczny strzał Zielińskiego co przy zdobytej bramce. Tym razem jednak prawa noga i strzał niecelny

• Mario Rui ściąga Franka Kessiego do parteru, ale nie ma nawet rzutu wolnego dla Milanu

• Mamy debiutanta w ekipie Milanu. Bakayoko melduje się na placu gry w miejsce Biglii

• Napoli poczuło krew, teraz z dystansu próbował Insigne, ale strzał w jego wykonaniu był niecelny

• Szybka akcja Napoli, Callejon wykłada piłkę do Zielińskiego, na wprost bramki. Polak uderzył lewą nogą z szesnastego metra i wpakował piłkę tuż przy słupku strzałem po ziemi

• GOOOOOL!! Błyskawiczna odpowiedź Napoli, a konkretnie Piotra Zielińskiego!

• Długie podanie do Suso od Boriniego. Hiszpan nie przyjął najlepiej, ale padając na murawę zdołał podać do wchodzącego w pole karne Calabrii, który płaskim strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę przy dalszym słupku bramki Ospiny. Drugi strzał i drugi gol dla Milanu!

• GOOOOOOOOOOOL!!! Calabria podwyższa wynik spotkania dla Milanu!

• Nieco spóźnione dośrodkowanie Hysaja i Milik nie miał szans by dojść do piłki

• Zaczynamy drugą połowę

• Zawodnicy już na murawie, Gonzalo Higuain witany jest gwizdami. Neapol nie zapomina...

• Mimo, że Napoli miało lekką przewagę, to na prowadzeniu jest Milan, którego jedyną groźną akcję dość nietypowo wykończył Bonaventura. Najlepszą akcją Napoli była chyba okazja Milika z samej końcówki, ale kunszt bramkarski Donnarummy uchronił Milan przed stratą gola. Pamiętajmy jednak, że w poprzednim meczu Napoli również zaczęło od straty gola, a mecz wygrało. Czy podopieczni Carletto powtórzą ten wyczyn? Przekonamy się już za chwilę.

• Przerwa w Neapolu

• Milik otrzymuje podanie od Ruiego, mija jednego z obrońców i posyła bombę lewą nogą, którą z trudem na rzut rożny zbija Donnarumma!

• Drobna przepychanka na boisku, posypały się kartki. W Napoli ukarany Insigne

• Higuain chciał sprytnie, miękko posłać piłkę za plecy obrońców wprost pod nogi Boriniego. Niestety Włoch znajdował się na spalonym.

• Hysaj dograł na wolne pole do Callejona, ale Hiszpan nie przyjął za dobrze, przez co wyrzucił się pod linię końcową i nie był w stanie uderzyć skutecznie

• Callejon z rzutu rożnego na głowę Milika, ale polski napastnik główkował niecelnie

• Bonaventura ograł Hysaja, zagrał do Musacchio, ale ten mając na karku Koulibalego nie był w stanie czysto uderzyć

• Suso długim dośrodkowaniem obsłużył Boriniego, który głową zgrał na 13 metr. Tam był już Bonaventura, który potężnym kopnięciem w stylu karateki posłał piłkę do siatki nie dając Ospinie żadnych szans

• GOOOOOOOOOL!!! Ależ bramka Bomaventury!!!

• Calabria dograł w pole karne, ale piłka została posłana za wysoko, by Higuain mógł skorzystać z tego podania

• Insigne pokusił się o strzał z dystansu, ale do bramki Donnarummy brakło około metra

• Allan wyłuskał piłkę na połowie Milanu, wymienił kilka podań z Zielińskim, po czym dograł na prawo, do Callejona. Dośrodkowanie Hiszpana zostało jednak wybite przez Romagnoliego

• Callejon zgrywa piłkę spod linii końcowej w stronę czekającego na 11 metrze Allana.Strzał Brazylijczyka po ziemi ląduje jednak w ramionach Donnarummy

• Borini szukał przestrzeni na lewym skrzydle, ale Hysaj wyłuskał futbolówką spod nóg rywala.

• Zaczynamy!

• Jeden hit mamy już za sobą, w zakończonym kilkanaście minut temu meczu Juventus pokonał 2:0 Lazio Rzym, a w barwach Starej Damy 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny. W czekającym nas spotkaniu kolejnych dwóch Polaków zaprezentuje się od pierwszej minuty. W poprzednim meczu Napoli Arkadiusz Milik zdołał wpisać się na listę strzelców, czy powtórzy to dzisiaj?

• Dobry wieczór wszystkim fanom Serie A! Kłania się Hubert Jan Faron, a przed nami kolejny hit Calcio, czyli starcie Napoli i MIlanu!

Piotr Bernaciak

©East News

Liga włoska. W meczu drugiej kolejki włoskiej Serie A Napoli zmierzy się z Milanem. Dla Rossonerich to pierwszy mecz nowego sezonu po odwołaniu starcia z Genoą w pierwszej kolejce. Dla klubu Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego to kolejny poważny test w nowym sezonie.

©East News

Napoli – AC Milan ZAPOWIEDŹ

Trudno rozpisywać się o dyspozycji Milanu w pierwszej kolejce nowego sezonu Serie A, bo... nie da się napisać nic. Mecz Milanu z Genoą został przełożony z powodu tragedii w Genui, dlatego dzisiejsze spotkanie w Neapolu będzie dla zawodników grających w czerwono-czarnych koszulkach inauguracją sezonu.
Forma piłkarzy z Mediolanu jest wielką niewiadomą. Tradycyjnie już mówi się o tym, że wzmocniony Gonzalo Higuainem i Mattią Caldarą klub z San Siro będzie w stanie powalczyć o najwyższe cele, w tym mistrzostwo, mecz z wicemistrzem Włoch będzie świetną okazją do sprawdzenia swoich sił.

Napoli – AC Milan LIVE!

Napoli w pierwszej kolejce pokazało się z naprawdę dobrej strony, wygrywając z Lazio 2:1 na Stadio Olimpico. Dwa gole, w tym niestety tylko jednego zaliczonego, zdobył Arkadiusz Milik, który na starcie rozgrywek wygrywa rywalizację z Driesem Mertensem. To dość ciekawe, bo Polak długo nie potrafił wyjść z cienia Belga, wygląda na to, że pod rządami Carlo Ancelottiego to reprezentant Polski będzie miał więcej szans na grę, bowiem były zawodnik Górnika Zabrze cieszy się olbrzymim zaufaniem doświadczonego szkoleniowca.

Napoli – AC Milan ONLINE, TRANSMISJA TV

Mecz SSC Napoli z Milanem może kojarzyć się dobrze szczególnie właśnie Arkadiuszowi Milikowi. Polski napastnik właśnie w spotkaniu z Rossonerimi pięknie przedstawił się kibicom z Neapolu, strzelając dwa gole i notując świetny występ. W ostatnich latach mecze Napoli i Milanu były synonimami dobrego widowiska. Liczymy na to, że podobnie będzie i tym razem. Spotkanie rozpoczyna się o 20.30, a obejrzeć je można na kanale Eleven Sports 1, a także na elevensports.pl