Napoli wyprzedza w tabeli Juventus notując szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. Grał Piotr Zieliński

DW
EAST NEWS
Piłkarze Napoli są wyraźnie rozpędzeni! Lider Serie A pewnie zmierza po tytuł mistrzowski, wciąż wyprzedzając wielki Juventus. W dotychczasowych 21 grach podopieczni Maurizio Sarriego zdobyli 54 punkty. W meczu z Bologoną "Azzurri" po raz kolejny pokazali wyższość nad rywalami, czym wyprzedzili w tabeli "Starą Damę"!

Zawodnicy z Bolonii niezwykle szybko i groźnie rozpoczęli wyjazdowe spotkanie w Neapolu. Tuż po rozegraniu hymnu Napoli i pierwszym gwizdku arbitra, goście wyszli na prowadzenie. Przejęcie piłki i błyskawicznie rozegrany kontratak - Dzemaili rozciągnął grę do Di Francesco, który dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Rodrigo Palacio, który precyzyjnym strzałem pokonał Jose Reinę - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

"Azzurri" tanio skóry nie sprzedali, choć pomogło im w tym nieco kuriozalne trafienie samobójcze. W 5. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym gracze Napoli zdecydowali się na dośrodkowanie w pole karne. Piłka odbiła się rykoszetem od nóg obrońcy i zmieniła tor lotu -Mirante nie sięgnął piłki, a stojący na linii bramkowej Mbaye niefortunnie interweniował i umieścił ją we własnej bramce.

W 37. minucie było już 2:1 dla gospodarzy. Jose Cajjelon wcześniej przewrócił się w polu karnym a sędzie wskazał na wapno. Masina lekko dotknął Hiszpana, ale to nie miało prawa spowodować jego upadku. Pomimo użycia technologii VAR, arbiter podtrzymał swoje stanowisko, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Dries Mertens.

W drugiej połowie zwycięstwo Napoli nie było zagrożone w żadnym stopniu. Gospodarze rozgrywali, rywale tylko czekali na swój ruch. Ten jednak nie nastąpił przez świetną organizację gry podopiecznych Maurizio Sarriego. Po niespełna godzinie gry "Azzurri" odskoczyli na dwa trafienia. Mertens kapitalnie uderzył z narożnika pola karnego, a piłka wpadła w okienko bramki gości.

W 66. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński i solidnie radził sobie w defensywie. Niestety dla niego, koledzy zapewnili dobry wynik odpowiednio wcześniej. Na 15 minut przed końcem reprezentant Polski był bardzo blisko bramki, zatrzymał się, wycofał do Allana, który uderzał z odległości 16 metrów, ale posłał piłkę nad bramką.