Neptun przegrał w Krakowie z Wisłą

(KAR)
Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, Neptun Końskie uległ na wyjeździe Wiśle Kraków 2:6.

Wisła Kraków - Neptuna Końskie 6:2 (3:0)

Bramki: Cezary Madej 49, Jakub Banasik 87 dla Neptuna.

Neptun: Wodecki - Kos (86. Bomba), Kowalczyk, Banasik, Banachowski - Staromłyński (70. Owczarek), Kuza, Wiaderny, Madej - Zając (80. Smolec), Zieliński (88. Grzegorczyk).

Do 30 minuty konecki zespół toczył wyrównaną walkę z gospodarzami. W tym czasie gola dla Neptuna mógł strzelić Kacper Kos, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Później Wisła wykorzystała błędy gości zdobywając bramki.

Po przerwie zespół z Końskich szukał szans na zdobycie bramki. Taka nadarzyła się już 49 minucie. Wykorzystał ją Cezary Madej. Drugą bramkę dla Neptuna mógł zdobyć Kamil Kowalczyk, ale ostatecznie chybił. W końcówce meczu pięknym strzałem wprost w okienko z 25 metrów popisał się Jakub Banasik, strzelając drugiego gola dla koneckiej ekipy.

- Zagraliśmy lepiej niż przed tygodniem ze Stalą Mielec. Próbowaliśmy nawiązać wyrównaną walkę z Wisłą, co przez pierwsze pół godziny mam się udało. Niestety znów straciliśmy bramki po własnych błędach. Sędzina prowadząca to spotkania nie podyktowała dla nas rzutu karnego po zagraniu ręką gracza gospodarzy. Najgorsze dla nas jest to, że w końcówce kontuzji doznał nasz kluczowy zawodnik Piotr Zieliński. To bardzo zła wiadomość patrząc na naszą wąską kadrę - powiedział Arkadiusz Jarząb, trener Neptuna.

W środę, o godzinie 15, Neptun rozegra na wyjeździe zaległy mecz 18. kolejki z TOP 54 Biała Podlaska. W sobotę, o godzinie 16, konecka drużyna będzie podejmować MKS Polonia Warszawa.

Materiał oryginalny: Neptun przegrał w Krakowie z Wisłą - Echo Dnia Świętokrzyskie