Nice 1 liga. 4:0 po 34 minutach. Koncert Olimpii Grudziądz w Siedlcach. Obrona Pogoni jak po weselu

red, Dariusz Knopik/Gazeta Pomorska
Olimpia Grudziądz wygrała z Pogonią Siedlce aż 4:1
Olimpia Grudziądz wygrała z Pogonią Siedlce aż 4:1 Piotr Bilski
Nice 1 liga. Tęgie lanie, srogie baty, surowa lekcja... Każde z tych określeń pasuje do zaległego meczu 19. kolejki. Olimpia Grudziądz przyjechała jak po swoje do Siedlec i już po pięciu minutach gry prowadziła 2:0. Skończyło się na 4:1. Co najciekawsze, wszystkie bramki drużyna Jacka Paszulewicza zdobyła do 34 minuty. A potem bez nerwów oczekiwała ostatniego gwizdka. Kapitalny występ całej jedenastki, a zwłaszcza autorów dubletów: Jakuba Łukowskiego i Karola Angielskiego. Ten drugi ma już dwanaście trafień i jest współliderem klasyfikacji strzelców.

Trener Jacek Paszulewicz trochę zamieszał w wyjściowym składzie. W meczowej osiemnastce nie było Marcina Kaczmarka, a Matic Żitko był rezerwowym. Za nich zagrali Jakub Łukowski i Lukas Klemenz.

Spotkanie się jeszcze dobrze nie zaczęło, a Olimpia prowadziła już... 2:0. Dwa razy kapitalnie przymierzył Łukowski. Najpierw z rzutu wolnego, a niespełna po 120 sekundach zza pola karnego. Oba uderzenia był z gatunku: palce lizać!

Gospodarze byli tak zszokowani takim obrotem sprawy, że prawie stracili trzeciego gola. W 9. minucie Marcinowi Woźniakowi centymetrów zabrakło, by „zamknąć” dośrodkowanie Adama Banasiaka.

Jednak grudziądzanom było mało. W ciągu 120 sekund zdobyli kolejne dwie bramki. Uczynił to Karol Angielski. Napastnik biało-zielonych w pierwszym przypadku przymierzył zza pola karnego, a w drugim wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pogoni po tym jak otrzymał świetne podanie od Daniela Ferugi.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry biało-zieloni mogli podwyższyć wynik. Najpierw Angielski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem, a po dobitce Adama Banasiaka piłkę z bramki wybił Arkadiusz Jędrych. Potem Banasiak miał jeszcze jedną okazję, by trafić do siatki.

Niewykorzystane okazje się zemściły, po tym jak w 62. minucie Eusebio Bancessi celną główką po rzucie rożnym pokonał Jakuba Wrąbla.

W kolejnych minutach piłkarze z Siedlec atakowali, ale grudziądzanie dobrze się bronili i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod bramką.

To była czwarta kolejna wygrana ekipy z Grudziądza, która awansowała na 3. miejsce w tabeli! Olimpia do prowadzącej Chojniczanki traci tylko 2 punkty.

Cała ekipa pojechała do Gutowa Małego, by przygotować się do sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze.

Piłkarz meczu: Jakub Łukowski