Nice 1 Liga. Derby w końcu dla Stomilu. Wigry trzy razy obiły poprzeczkę

JCZ
Stomil dopisał punkty w Suwałkach
Stomil dopisał punkty w Suwałkach Karina Trojok
Nice 1 Liga. Arcyważne zwycięstwo odniósł Stomil Olsztyn. W derbach z Wigrami Suwałki, z którymi przegrał w trzech poprzednich meczach, wygrał 2:1. Dzięki wyszarpanym punktom zespołowi Kamila Kieresia udało się awansować na miejsce premiowane barażami. Jutro odpowiedź Górnika Łęczna.

W pierwszej połowie to Wigry stworzyły sobie więcej sytuacji, ale żadnej nie wykorzystały. Jakby tego było mało, Stomil chwilę przed zejściem do szatni nie zmarnował swojej jedynej dogodnej sytuacji – pomógł w niej Patryk Sokołowski, który niefortunnie skierował piłkę głową do własnej siatki.

Po zmianie stron Wigry tak naprawdę nie zmieniły taktyki; dalej prowadziły atak pozycyjny w nadziei, że Stomil w końcu pogubi się w defensywie. Tak też stało się w 53 minucie, gdy prostopadłą piłkę od Damiana Gąski otrzymał Patryk Klimala. Duet zawodników, których być może obejrzymy od lipca w Ekstraklasie, dał gospodarzom wyrównanie.

Kiedy wydawało się, że Wigry zdobędą drugą bramkę i zamkną to spotkanie, wycofany za podwójną gardą Stomil zadał decydujący cios. Znowu asystę zaliczył Piotr Głowacki, a na listę strzelców uderzeniem z paru metrów wpisał się Grzegorz Lech.

Wigry mogą sobie pluć w brodę po tym meczu. Nie zabrakło im pomysłu, ale szczęścia z całą pewnością. W poprzeczkę trafili kolejno: Patryk Klimala, Mariusz Rybicki, Sergiej Pilipczuk.

Piłkarz meczu: Piotr Głowacki