Nice 1 Liga. Puszcza utrzymana. Górnik musi walczyć do końca

JCZ, KK
Puszcza - Górnik 2:0
Puszcza - Górnik 2:0 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Puszcza Niepołomice zostaje na kolejny sezon Nice 1 Ligi. W meczu 32. kolejki pokonała przed własną publicznością Górnika Łęczna 2:0. Na początku z rzutu wolnego trafił Michał Mikołajczyk, a pod koniec wynik ustalił Dawid Ryndak. Na trybunach zasiadło 710 widzów.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie gry. Michał Mikołajczyk wpisał się wówczas na listę strzelców po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

W kolejnych fragmentach spotkania swoje okazje mieli zarówno miejscowi, jak i łęcznianie, lecz obu drużynom brakowało skutecznego wykończenia i do przerwy Puszcza prowadziła 1:0.

Po zmianie stron ekipa z Niepołomic przeważała i dążyła do kolejnego trafienia. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza dopięli swego dopiero w 84. minucie, gdy wynik rywalizacji ustalił Dawid Ryndak. Wcześniej kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Górnika, Sergiusz Prusak, który warto wyróżnić nawet pomimo porażki łęczyńskiego zespołu.

Puszcza wygrała 2:0 i zapewniła sobie utrzymanie w Nice I lidze na kolejny sezon. Natomiast "Górnicy" zanotowali pierwszą porażkę od 20 kwietnia i skomplikowali swoją sytuację w kontekście zachowania ligowego bytu.

Tym bardziej, że w sobotę z dość nieoczekiwanego zwycięstwa cieszył się Stomil Olsztyn, który przeskoczył zielono-czarnych w tabeli. Po 32 seriach gier to właśnie olsztynianie zajmują pozycję gwarantującą grę w barażach, a zespół z Łęcznej znów jest w strefie spadkowej.

Piłkarz meczu: Sergiusz Prusak