Nice 1 Liga. Stracona szansa piłkarzy w Suwałkach. Podział punktów między Wigrami a Chrobrym

DW
Remis ze wskazaniem na gospodarzy.
Remis ze wskazaniem na gospodarzy. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Bramkowym remisem zakończyło się spotkanie Wigry Suwałki - Chrobry Głogów. Zwycięstwo jednej z drużyn miało pozwolić jej na kontakt z czołówką i zachowanie szans na awans do Ekstraklasy. Wigry po golu Patryka Klimali znacznie się cofnęły, a swoją okazję wykorzystał Mateusz Machaj, który doprowadził do remisu.

Gol dla Wigier wisiał już od samego początku spotania. Na początku świetną piłkę dostał Klimala, który z piątego metra w polu karnym nie trafił w bramkę. Po tej akcji goście nabrali dużego respektu do swoich rywali. Klimala dopiął swego w 39. minucie. Obrońcy Chrobrego posłali wysoką piłkę do swojego bramkarza, który nie zdołał jej opanować. Zawodnik Wigier wykorzystał pomyłkę i głową przelobował Janickiego. Świetne wykończenie i przytomność umysłu zawodnika gospodarzy.

Po przerwie mogło być 2:0, ale Obst nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam. Napastnika Wigier nie usprawiedliwiał ostry kąt między bramką a piłką. Do ataku zgłosili się po chwili goście. W 59. minucie Mateusz Machaj wymienił piłkę z partnerami i wyszedł sam na sam z Węglarzem. Na raty pokonał bramkarza, dając swojej drużynie punkt.

Chrobry od pięciu spotkań nie może wygrać swojego spotkania. Dla Wigier to pierwszy punkt od trzech spotkań.

Atrakcyjność meczu:[b] 6/10