Nice 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec wiceliderem po zwycięstwie nad Stomilem Olsztyn

msz, Tomasz Kuczyński
Tomasz Nowak zdobył pierwszą bramkę dla Zagłębia w meczu ze Stomilem
Tomasz Nowak zdobył pierwszą bramkę dla Zagłębia w meczu ze Stomilem Lucyna Nenow / Polska Press
Nice 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec wykorzystało wpadkę GKS Katowice i wygrywając w Olsztynie z miejscowym Stomilem 2:0, awansowało na drugie miejsce w tabeli. Jeśli utrzyma się na nim do końca sezonu, awansuje do Ekstraklasy. Tymczasem Stomil skomplikował sobie walkę o utrzymanie, bo jeśli Górnik Łęczna i Pogoń Siedlce wygrają jutro swoje mecze, ich dogonienie będzie niemal nierealne.

Zagłębie Sosnowiec kontynuuje marsz do Lotto Ekstraklasy. Podopieczni trenera Dariusza Dudka wygrali czwarty mecz z rzędu! W sobotę pokonali broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn i wskoczyli na miejsce wicelidera.

Zespół z Sosnowca pierwszy raz w tym sezonie musiał sobie radzić bez bramkarza Dawida Kudły, którego wykluczyły kartki. Z tego samego powodu nie mogli zagrać Adam Banasiak i Sebastian Milewski. Między słupki wszedł Matko Perdijić.

Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul Łukasza Sołowieja na Szymonie Lewickim. „Jedenastkę” na gola zamienił Tomasz Nowak. W 30. minucie odpowiedział Stomil, ale piłka po rzucie rożnym i główce Wiktora Biedrzyckiego trafiła w słupek. Kilka minut przed przerwą formę bramkarza gospodarzy Michała Leszczyńskiego sprawdził strzałem z wolnego Żarko Udovicić.

Wprawdzie w 53. minucie nie uznano bramki dla Zagłębia, ze względu na pozycję Lewickiego, ale szybko sosnowiczanie mogli się już naprawdę cieszyć z drugiego gola. Leszczyński obronił strzał wprowadzonego po przerwie Alexandre Cristovao. Dobitka Lewickiego była już nie do obrony – 0:2!

Zagłębie kontrolowało przebieg meczu i w 69. minucie było bliskie trzeciej bramki. Piłka po strzale Nowaka zza pola karnego odbiła się od poprzeczki.

Stomil nie rezygnował i Perdijić nie mógł narzekać na nudę. W 80. minucie Piotr Baranowski strzelił w słupek. Dwie minuty później bramkarz Zagłębie świetnie obronił uderzenie przy słupku Daniego Ramireza, a Wołodymyr Tanczyk nie trafił dobitki do pustej bramki!

Sędzia doliczył aż 5 minut, w których wynik się już nie zmienił. Zagłębie jest wiceliderem i ma 2 punkty przewagi nad GKS-em Katowice, który przegrał w Chorzowie z Ruchem.

Piłkarz meczu: Tomasz Nowak