Nice 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec wygrało arcyważny mecz w kontekście awansu. Kibice doczekają się awansu?

DW
Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec notują kapitalny okres. Ich wyniki spowodowały, że kibice coraz mocniej wierzą w awans. W bardzo ważnym meczu wygrali z Bytovią 2:1 i zaczynamy się powoli zastanawiać nad Sosnowcem w Ekstraklasie. Po trafieniach Lewickiego i Banasiaka gości było stać dziś na zaledwie jedno trafienie.

Gospodarze od samego początku spotkania dążyli do wyjścia na prowadzenie. W 22. minucie strzał Lewickiego z pięciu metrów kapitalnie obronił Szromnik. Bramkarz gości wykazał się nie lada refleksem. Dziewięć minut później Banasiak został popchnięty w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Lewicki pewnie wykonał jedenastkę. Zagłębie zdecydowanie przeważało co w końcu poskutkowało strzeloną bramką. Akcje gości nie były zbyt niebezpieczne.

W 61. minucie Zagłębie podwyższyło. Piękne uderzenie Banasiaka z rzutu wolnego, Szromnik miał to na rękawicy, ale strzał był tak mocny, że przełamał rękę bramkarza. Po chwili było już 2:1, ale to było na tyle. Dośrodkowanie w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Rzuchowski, który wpakował piłkę do siatki.