Nice 1 Liga. Zapolnik razy dwa dla GKS-u Tychy. Górnik Łęczna płynie do 2 ligi... Spadek po spadku?

JCZ
GKS Tychy bliżej utrzymania w 1 lidze
GKS Tychy bliżej utrzymania w 1 lidze Marzena Bugała-Azarko
Nice 1 Liga. Udany rewanż za jesień. GKS Tychy dzięki skutecznej grze Kamila Zapolnika pokonał Górnika Łęczna 2:0 (0:0). Obie bramki padły po przerwie i w odstępie ledwie czterech minut. Napastnik trzeci raz w sezonie nie pomylił się z jedenastego metra. Wynik ustalił natomiast strzałem głową po rzucie wolnym. Na trybunach zasiadło 5327 widzów.

Dzięki tej wygranej GKS Tychy jest bliżej celu minimum, czyli utrzymania. Zwycięstwo przypadło w dniu 47 urodzin klubu, a postarało się o nie szczególnie dwóch zawodników; bramkarz Konrad Jałocha oraz napastnik Kamil Zapolnik.

Między 62 a 66 minutą Zapolnik wykorzystał dwie sytuacje. Najpierw trafił z rzutu karnego po faulu na Marcinie Biernacie. Potem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Asystował mu Łukasz Grzeszczyk.

Górnikowi argumenty wytrącał dzisiaj Jałocha, który w dobrym stylu obronił dzisiaj groźnych strzałów. Sytuacja łęcznian jest w tej chwili nie do pozazdroszczenia. Drużyna Bogusława Baniaka, który z powodu dyskwalifikacji oglądał mecz z trybun, grzęźnie na miejscu zagrożonym degradacją do 2 ligi.

Piłkarz meczu: Kamil Zapolnik