Nicola Zalewski i spółka tylko z remisem. Roma podzieliła się punktami z Monzą. Liga Mistrzów w przyszłym sezonie się oddala!

Piotr Rzepecki
Liga włoska. AS Roma Nicoli Zalewskiego podzieliła się punktami z Monzą. Zremisowała na wyjeździe 1:1. Godzinę grał reprezentant Polski Nicola Zalewski. Rzymianie cały czas pozostają w walce o najlepszą czwórkę, jednak bez dwóch zdań remisem oddalają się od tego celu. Plasują się na siódmej lokacie i oglądają plecy Interu, Atalanty i Milanu.

Liga włoska. Roma Zalewskiego tylko z punktem. Liga Mistrzów się oddala

AS Roma Nicoli Zalewskiego cały czas jest w grze, by zakończyć sezon w najlepszej czwórce, co dawałoby drużynie ze stolicy Włoch udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. By zagrać w tych elitarnych rozgrywkach, komplet przeciwko Monzie był właściwie obowiązkiem.

Tak się nie stało, choć Roma wyszła na prowadzenie. Bramka gościom została sprezentowana - bramkarz Monzy Michele Di Gregorio pod presją Tammiego Abrahama stracił futbolówkę i dograł pod nogi Stephana El Shaarawy'ego. Ten na raty trafił i wyprowadził Romę na prowadzenie.

Gola wyrównującego przed przerwą strzelił Luca Caldirola. 32-latek uderzył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zupełnie niepilnowany uderzył bardzo efektowanie z powietrza.

Nicola Zalewski zszedł po godzinie gry. Oddał strzał w pierwszej części meczu, jednak uderzył w sam środek bramki, zbyt czytelnie dla bramkarza Monzy. W drugiej połowie po rajdzie flanką wywalczył rzut wolny. W 61. minucie zmienił go Leonardo Spinazzola.

Na ostatnie kilka minut w koszulce Monzy wybiegł były napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer. Duńczyk uzbierał dotąd ledwie dwa gole w tym sezonie.

W doliczonym czasie gry rzymianie mieli szansę na gola na wagę trzech punktów. Roger Ibanez uderzył głową, ale świetnie interweniował bramkarz Monzy. Na minutę przed końcem meczu drugą żółtą kartkę obejrzał defensor Romy Zeki Celik.

Drużyna Jose Mourinho gdyby sięgnęła po komplet awansowałaby na 5. pozycję. Remis dał jej tylko 7. lokatę.

Monza - AS Roma 1:1 (1:1)
Bramki: 39' Caldirola - El Shaarawy 24'.
Monza: Di Gregorio - Izzo, Mari, Caldirola (86' Marlon) - Ciurria, Pessina, Rovella (66' Machin), Carlos Augusto, Colpani (46' Birindelli), Caprari (66' Valoti) - Dany Mota (86' Gytkjaer).
AS Roma: Patricio - Celik, Mancini, Roger Ibanez - Zalewski (61' Spinazzola), Bove (84' Tahirovic), Cristante, El Shaarawy (69' Volpato), Solbakken (61' Camara), Pellegrini - Abraham.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Zdecydowana większość znanych klubów w Polsce wywodzi się z dużych miast. Ich mieszkańcy identyfikują się z barwami, kupują koszulki, bywają na stadionach. Dużo trudniej osiągnąć sukces sportowy w małych miejscowościach. W niewielkich ośrodkach grono potencjalnych kibiców jest ograniczone, a znalezienie sponsora często graniczy z cudem. Przedstawiamy dziesięć najmniejszych miejscowości w Polsce, które posiadają klub co najmniej na poziomie 3 ligi. Tylko trzy z nich posiadają status miasta.

Konkretny futbol na prowincji. 10 najmniejszych miejscowości...