Nicola Zalewski zagrał w derbach Rzymu. Wielka szansa od Jose Mourinho

DW
EASTNEWS
Nicola Zalewski dostał szansę od Jose Mourinho w derbach Rzymu. Polak pojawił się na boisku w 82. minucie meczu. Portugalski szkoleniowiec przekazał reprezentantowi Polski, że po rodzinnej tragedii to od samego zawodnika zależy, czy chce być w kadrze na mecz. Zalewski dzielnie zniósł ostatnie kilka dni i postawił na futbol.

Derbowe widowisko, pierwsze pomiędzy Maurizio Sarrim a José Mourinho w Rzymie, zakończyło się wynikiem 3:2 dla Lazio. Spotkanie było bardzo zacięte i intensywne do ostatniej minuty.

Początek meczu należał zdecydowanie do Lazio. Sergej Milinković-Savić pokonał bramkarza strzałem głową, Pedro wykorzystał podanie od Immobile i Lazio wygrywało do 20. minuty już 2:0. Roma dwukrotnie dochodziła na jedną bramkę straty, ale nie zdołała wywalczyć choćby punktu. Nie pomogły trafienia Ibaneza i Veretouta, bo w międzyczasie trzecią bramkę dla Lazio zdobył Felipe Anderson.

W 82. minucie na boisku pojawił się będący w żałobie po śmierci ojca reprezentant Polski, Nicola Zalewski, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w AS Romie, odkąd ten zespół przejął Jose Mourinho.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Rozegraliśmy już sześć kolejek nowego sezonu PKO Ekstraklasy. To nie przeszkodziło klubom w pozyskiwaniu piłkarzy. 1 września jest ostatnim dniem okienka w polskiej lidze. Zobaczcie transfery LAST MINUTE, przeprowadzone dosłownie w (przed)ostatnich chwilach.

Dołączyli w środku rundy. Transfery LAST MINUTE w Ekstrakla...