Nie będzie walkoweru dla Stali Brzeg za mecz ze Stilonem...

Nie będzie walkoweru dla Stali Brzeg za mecz ze Stilonem Gorzów Wielkopolski!

Łukasz Baliński

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Sprawa dotyczyła Łukasza Żeglenia i jego występu przeciwko Stilonowi.

Sprawa dotyczyła Łukasza Żeglenia i jego występu przeciwko Stilonowi. ©Oliwer Kubus

Prowadzący w tym sezonie rywalizację w III grupie 3 ligi Dolnośląski Związek Piłki Nożnej przywrócił Stali Brzeg trzy punkty jakie "odebrał" jej za zwycięski mecz Stilonem Gorzów Wielkopolski.
Sprawa dotyczyła Łukasza Żeglenia i jego występu przeciwko Stilonowi.

Sprawa dotyczyła Łukasza Żeglenia i jego występu przeciwko Stilonowi. ©Oliwer Kubus

Przypomnijmy, iż ponad miesiąc temu tamtejszy Wydział Gier w oficjalnym komunikacie poinformował, że nasz klub "został ukarany karą dwóch walkowerów oraz karą finansową za grę zawodnika z aktywną karą".

Jak udało nam się ustalić chodziło o Łukasza Żeglenia i jego występy przeciwko gorzowianom i … MKS-owi Kluczbork. O ile jeszcze w derbach brzeżanie przegrali 0-1, o tyle Stilon rozbili 4-0!

- Przyszło teraz pismo z centrali Polskiego Związku Piłki Nożnej, że "cofnięto" do DZPN papiery w tej sprawie, tam ponownie ją rozpatrzono i uwzględniono nasze odwołanie, z czego bardzo się cieszymy - tłumaczy Janusz Dziura, dyrektor sportowy Stali dodając, iż co do meczu z kluczborczanami to też w klubie nie zamierzają raczej odpuścić sprawy. - Jeszcze się nad tym zastanawiamy, bo przecież i tak przegraliśmy, ale jednak 0-1, a nie 0-3. Po za tym nie było w tym naszej winy.

Żeby było ciekawiej w komunikacie Komisji Dyscyplinarnej z dnia 8 listopada 2018 z posiedzenia nr XIII czytamy, iż „Klub Stal Brzeg został ukarany karą walkowera za grę zawodnika z aktywną karą (zawody z MKS Kluczbork z dnia 14.09.2018)”, ale o starciu ze Stilonem nie ma już ani słowa, choć w komunikacie nr VII (27.09.2018) wyraźnie była mowa o dwóch spotkaniach… Za to w tabeli wciąż uwzględniany był wynik z boiska!
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej