Nie tylko Robert Lewandowski. Hat-trick Piotra Parzyszka w Eerste Divisie [WIDEO]

Marcin Trzyna
Parzyszek
Parzyszek vi.nl
De Graafschap wygrało na własnym obiekcie z Jong FC Utrecht 3:1 w meczu 3. kolejki drugiej ligi holenderskiej. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Piotr Parzyszek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Jong Utrecht, którzy wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się 21-letni Serhat Cakmak. W 36. minucie arbiter podyktował rzut karny dla De Graafschap. Jedenastkę skutecznie wykonał Piotr Parzyszek i do przerwy było 1:1. Tuż po zmianie stron 22-letni napastnik strzelił gola na 2:1. W 66. minucie został podyktowany drugi rzut karny dla drużyny gospodarzy. Do piłki znów podszedł Polak i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Piotr Parzyszek przebywał na placu gry do 87. minuty. Ponadto całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek. Po 3 kolejkach spadkowicz z Eredivisie zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.