Niedziela w pierwszej lidze za nami

Marek Iwaniszyn
Pogoń Szczecin 3:0 Dolcan Ząbki
Pogoń Szczecin 3:0 Dolcan Ząbki Arkadiusz Lewicki
Aż cztery spotkania rozegrano dzisiaj na zapleczu Ekstraklasy. Flota pokonała MKS 1:0, LKS Nieciecza - Sandecję 1:0, Podbeskidzie wygrała z Pogonią 3:1, a Piast rozbił Wartę 4:0!

Wspaniałe pożegnanie
Kapitalne spotkanie rozegrał Piast Gliwice. Dla ekipy z Górnego Śląska było to ostatnie w tym sezonie spotkanie na stadionie przy ulicy Okrzei. Trzeba przyznać, że zawodnicy zadbali o to, by wszyscy miło wspominali obiekt. Piastunki rozbiły bowiem Wartę Poznań aż 4:0! Bramki dla gospodarzy strzelali Maycon, Podgórski, Krzycki i z rzutu karnego Biskup.

Podbeskidzie zlało Pogoń
Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Szczecinie, gdzie Pogoń przegrała z Flotą Świnoujście 1:3. Goście już po 9 minutach prowadzili 2:0. "Portowcy" wydawali się zszokowani tym, co się działo. Obudzili się jednak w drugiej połowie. Razili jednak straszną nieskutecznością. I w konsekwencji przegrali 3:1.

Kapitalny debiut w Niecieczy
Dla trenera gospodarzy Mirosława Hajdy, było to pierwsze spotkanie w tej roli. I zapowiadało się niezwykle ciężko. Jednak nowy szkoleniowiec Bruk-Betu może być w pełni zadowolony ze swojego debiutu, bo jego drużyna niespodziewanie wygrała z faworyzowanym rywalem 1:0.

Goście cała drugą połowę grali w dziesiątkę, po tym jak czerwony kartonik zobaczył Kuklok. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, w sporym zamieszaniu pod bramką Sandecji, najwięcej zimnej krwii zachował Jan Cios, który skierował piłkę do bramki.

Flota wygrywa
Pierwsze dzisiejsze spotkanie odbyło się w Świnoujściu. Gospodarze, którzy w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrali podtrzymali dobrą passę i wygrali z MKS-em Kluczbork 1:0. Jedyną bramkę tego spotkania strzelił w 32 minucie Charles Uchenna Nwaogu.