Niemcy

0

Francja

2

• Dziękuję już Państwu za śledzenie relacji LIVE z półfinału Euro 2016 i oczywiście zapraszamy na wielki finał, który zostanie rozegrany już w niedzielę o 21:00. Ja tymczasem już się z Państwem żegnam. Dobranoc!

• Do momentu rzutu karnego dla Francji w 45. minucie spotkania zdecydowaną przewagę mieli Niemcy, ale kontrowersyjna "jedenastka" dla gospodarzy turnieju wstrząsnęła nimi totalnie i w drugiej części spotkania to Francja przejęła inicjatywę i Niemcy praktycznie nie mieli argumentów do powalczenia w tym spotkaniu.

• KONIEC SPOTKANIA! Francja zagra z Portugalią w Paryżu w niedzielnym finale mistrzostw Europy!

• Niemcy w samej końcówce mogli jeszcze odpowiedzieć! Po dośrodkowaniu w pole karne Francji do strzału głową doszedł Joshua Kimmich, ale fenomenalnie na linii interweniował Hugo Lloris!

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Podziękowanie Stade Velodrome dla Antoine Griezmanna, którego zmienia Yohan Cabaye.

• Do drugiej części spotkania sędzia dolicza co najmniej trzy minuty.

• Teraz swoich sił spróbował Andre-Pierre Griezmann, ale jego uderzenie również pewnie łapie Neuer.

• Antoine Griezmann w indywidualnej akcji, świetnie popędził na bramkę Niemców, ale brakło mu już sił na strzał, który pewnie wyłapał Manel Neuer.

• Kolejna szansa Francuzów, Matuidi popędził lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, ale zbyt głęboko, by któryś z zawodników francuskich mógł dopaść do tej piłki.

• Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego w pole karne Francji wprosa na głowe Hoewedesa, który minimalnie przestrzelił!

• I zmiana także u Niemców, ostatnia już. Za Bastiana Schweinsteigera pojawia się Leroy Sane.

• Jest i druga zmiana u Francuzów. Za Oliviera Giroud na murawie Stade Velodrome pojawia się Andre-Pierrre Gignac.

• A przed momentem to właśnie N'Golo Kante otrzymał żółtą kartkę.

• Tuż przed bramką Griezmanna doszło do jednej zmiany w barwach Francji. Za Dimitriego Payeta na placu gry pojawił się N'Golo Kante.

• Ależ to mogła być znakomita odpowiedź Niemców, Joshua Kimmich uderzył potężnie zza pola karnego opukując słupek bramki Hugo Llorisa!

• Katastrofalny błąd Kimmicha, który stracił piłkę we własnym polu karnym koszten Paula Pogdy, ten chwilę później dośrodkował w pole bramkowe. Piłkę z głowy Giroud ściągnął Manuel Neuer, ale futbolówkę dobił jeszcze Griezmann trafiając już do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ALEŻ WRZAWA NA STADE VELODROME! ANTOINE GRIEZMANN PODWYŻSZA REZULTAT SPOTKANIA NA 2:0!!!!!

• Dimitri Payet popędził wszerz pola karnego Niemców i próbował uderzyć na bramkę Neuera, ale źle trafił w piłkę i piłka po zmieni powędrowała w ręce niemieckiego bramkarza.

• I druga zmiana w barwach niemieckiej drużyny. Mario Goetze pojawia się w miejsce Emre Cana.

• Ładne dośrodkowanie Griezmanna w pole karne Niemców, gdzie znalazł się Laurent Koscielny, ten oddał strzał głową, który jednak powędrował nad bramką Manuela Neuera.

• Jerome Boateng nie dał rady. W jego miejsce na murawie pojawia się Shkodran Mustafi.

• Na murawie leży Jerome Boateng i nie wygląda to dobrze, tym bardziej że Niemiec nabawił się urazu bez kontaktu z rywalem.

• Mesut Oezil próbował z głębi pola zagrać piłkę za plecy francuskiej obrony, ale zagranie było nieco zbyt mocne.

• Julian Draxler ładnie minął obrońcę z boku pola karnego Francji i dośrodkował w "szesnastkę" rywali, ale tam po raz kolejny na miejscu był Umtiti, który tym razem głową wybił futbolówkę.

• Świetna akcja Niemców, rozegrana na szybkości, Hector podłączył się do akcji ofensywnej, zagrał taką płaską piłką w pole karne Francji, ale tam na miejscu był Samuel Umtiti, który pewnie wybił piłkę.

• I kolejna żółta kartka dla niemieckiego gracza. Tym razem ukarany nią Julian Draxler za nieudaną próbę odbioru piłki.

• Już na samym początku tej części gry Francuzi mieli szanse na podwyższenie rezultatu. Piłka trafiła do Olivera Giroud, który będąc już w polu karnym gospodarzy trafił w francuskiego obrońcę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania w Marsylii!

• Nadrabiamy jeszcze zaległości z pierwszej połowy. Przy zamieszaniu podczas rzutu karnego żółtą kartką został ukarany również Mesut Oezil.

• Piłkarze obu jedenastek pojawiają się już na murawie Stade Velodrome w Marsylii, za moment początek drugiej połowy tego spotkania.

• Więcej z gry mieli w tej pierwszej połowie Niemcy, którzy niemal przez całą część pierwszej połowy naciskali na rywali, ale o wyniku zadecydował indywidualny błąd Schweinsteigera, który zagrał ręką we własnym polu karnym. Na drugą część spotkania zapraszam już za kilkanaście minut!

• Koniec pierwszej części spotkania na Stade Velodrowe! Francja rzutem na taśmę prowadzi z Niemcami 1:0 po golu z rzutu karnego Antoine Griezmanna!

• Antoine Griezmann bardzo pewnie i 1:0 dla Francji! Stade Velodrome szaleje! Piłka powędrowała w lewą stronę bramki, a Manuel Neuer w prawą!

• Za to zagranie ręką żółtą kartką zostaje ukarany Bastian Schweinsteiger.

• Ależ to będzie końcówka końcówka tej pierwszej połowy! Rzut karny dla Francji za zagranie ręką Bastiana Schweinsteingera!

• Sędzia Nicola Rizzoli dolicza jedną minutę do podstawowego czasu gry.

• Żółtą kartką za faul w bocznej strefie boiska ukarany Patrice Evra.

• To powinna być bramka dla Francji! Po fatalnej interwencji Boatenga na bramkę Niemców sam popędził Giroud, ale bardzo długo składał się do strzału i w kluczowym momencie piłkę wślizgiem wygarnął Hoewedes!

• No i pierwsza od dłuższego czasu składna akcja Francji po której mogła nawet paść bramka, Evra zagrał piłkę w pole karne do Griezmanna, który trafił jednak w boczną siatkę.

• Matuidi fatalnie w rozegraniu, zagrał zbyt do Umtitiego z czego skrzętnie skorzystał Thomas Mueller przejmując piłkę, ale był sam i jedyne co mógł zrobić to oddać strzał na bramkę Llorisa, który jednak nie spowodował większego zagrożenia.

• Paul Pogba uderza z rzutu wolnego, ale tym razem w środek bramki i Neuer mógł spokojnie złapać sobie piłkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią Emre Can za faul przed własnym polem karnym, to może być dobra okazja dla Francji!

• Ozil teraz z głębi pola dośrodkował piłkę w pole karne rywali w kierunku Draxlera, ale świetnie to wszystko przeczytał Lloris, który dobrym wyjściem ułatwił sobie zadanie pewnie łapiąc piłkę.

• Świetne dośrodkowanie Kimmicha na pole karne Francji, źle piłkę przyjął sobie Draxler, ale był tam jeszcze Mueller, któremu w ostatniej chwili z pod nogi wygarnął piłkę jeden z francuskich defensorów.

• Francja po raz kolejny zamknięta we własnym polu karnym.

• Griezmann wziął sprawy w swoje ręce i próbował wyprowadzić akcję Francuzów, ładnie minął rywala na środku boiska, ale chwilę później nie zrozumiał się z Payetem i zagrał piłkę na aut.

• Kolejny raz Niemcy doskonale rozmontowali obronę rywali, Mesut Ozil potężnie uderzył z woleja, piłka trafiła w plecy jednego z francuskich obrońców, ale nastąpiło ponowienie akcji, Toni Kroos oddał świetny strzał zza pola karnego, który to jeszcze lepiej obronił Hugo Lloris wybijając piłkę na rzut rożny!

• Dimitri Payet ładnie uderzył z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów, ale Manuel Neuer bardzo pewnie interweniował łapiąc piłkę.

• Niemcy od razu po stracie piłki rzucają się do morderczego pressingu, co daje znakomite efekty. Francja po odebraniu piłki w obronie nie jest w stanie stworzyć jakiejkolwiek akcji, bo zaraz to oni ją tracą.

• Cudowne rozegranie piłki Kroosa z Muellerem, piłka trafiła do tego pierwszego, który wpadł w pole karne Francji i próbował oddać strzał, ale impet uderzenia gracza Realu Madryt zniwelował jeden ze stoperów Francji notując udaną interwencję w defensywie.

• Toni Kroos zdecydował się na indywidualną akcję, chciał przedrzeć sie w pole karne Francji, ale jedyne co udało mu się zrobić to wywalczył rzut rożny.

• Kolejny raz Niemcy, Francja zepchnięta do totalnej obrony. Znakomity przerzut Boatenga na pod pole karne Francji, chwilę później piłka trafiła do Muellera, którego jednak w momencie "wyczyścił" Koscielny.

• Ależ to była piękna akcja Niemców! Świetnie rozklepana defensywa gospodarzy, piłka trafiła do Emre Cana, który oddał uderzenie z woleja, ale Hugo Lloris zdołał odbić piłkę, która tuż przy słupku zmierzałaby niechybnie do bramki!

• No i pierwsza bardzo groźna okazja Niemców na zdobycie bramki! Emre Can pociągnął prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Francji, gdzie był Thomas Mueller, ten tak na wślizgu próbował oddać strzał, który jednak powędrował obok bramki Hugo Llorisa.

• Świetna próba dwójkowej akcji Griezmanna z Giroud, ale ten drugi nieco za mocno zagrał piłkę dzięki czemu niemiecka obrona mogła skutecznie zażegnać atak przeciwnika.

• Teraz Niemcy spokojnie, konstruują akcje od własnej defensywy próbując rozmontować francuską obronę.

• Ależ była szansa dla Francji! Piłka trafiła do Griezmanna, który z łatwością minął jednego z obrońców i uderzył mocno po ziemi w prawy róg bramki Manuela Neuera, ale ten wyciągnął się nieprawdopodobnie i znakomicie obronił uderzenie Francuza!

• I znowu Francja, dośrodkowanie piłki w niemieckie pole karne, minął się z piłką Boateng, ale był jeszcze za jego plecami Kimmich, który zażegnał całe niebezpieczeństwo.

• Jerome Boateng spróbował dalekiego przerzutu w kierunku Thomasa Muellera, ale pewnie piłkę złapał Hugo Lloris

• Pierwsza dobra akcja Francuzów, piłka trafiła do Payeta, który pokusił się o dośrodkowanie w pole karne Niemców, tam jednak był jeden z niemieckich obrońców, który zdołał zablokować ten strzał.

• Pierwsze kilkadziesiąt sekund tego spotkania to typowe badanie rywala, najpierw akcja francuzów łatwo zatrzyma przez Niemców, w odpowiedzi Niemcy skonstruowali składną akcję, ale w końcowej fazie stracił piłkę jeden z podopiecznych Joachima Loewa.

• Zaczynamy pojedynek na Stade Velodrome!!!

• Przed momentem rozbrzmiały hymny oby państw, nieprawdopodobny tumult podczas słynnej "Marsylianki"!

• Wychodzą już na murawie bohaterowie dzisiejszego wieczoru! Już za moment! Francja kontra Niemcy!

• Zawodnicy obu zespołów są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Marsylii, za moment na ten bój wyprowadzi ich włoski sędzia Nicola Rizzoli.

• Wypełniony po brzegi Stade Velodrome w Marsylii już za kilka chwil będzie świadkiem drugiego półfinału Euro 2016, który to wyłoni przeciwnika Portugalii w wielkim finale turnieju, który to odbędzie się już najbliższą niedziele na Stade de France w Saint-Dennis!

• Po prawej stronie ekranu mają już Państwo jedenastki obu drużyn, Francja rzuca do walki wszystkie możliwe siły, żaden z zawodników nie jest kontuzjowany, ani nie pauzuje za żółte kartki. Natomiast w drużynie niemieckiej najbardziej razi brak Matsa Hummelsa, który nie gra w tym meczu z powodu kontuzji.

• Niemcy jak dobrze wiemy w grupie mieli tylko jednego porównywalnego sobie rywala. mistrzowie Świata ograli Ukrainę i Irlandię Północną, oraz bezbramkowo zremisowali z Polską, z którą to nawet mogli przegrać, ale równie dobrze i wygrać. W 1/8 finałów Słowacy nie zdołali dorównać Niemcom przez co przegrali 1:3, natomiast w ćwierćfinale podopieczni Joachima Loewa dopiero po rzutach karnych ograli Włochów, mimo że nie wykorzystali aż trzech "jedenastek".

• Francuzi do meczu ćwierćfinałowego zdecydowanie zawodzili i styl gry "Trójkolorowych" dawał wiele do życzenia. W fazie grupowej podopieczni Didiera Deschampsa ograli Rumunię, Albanię i bezbramkowo zremisowali ze Szwajcarią. W kolejnej fazie Francja wygrała z Irlandią Północną 2:1, mimo że niemal od samego początku spotkania przegrywali. Gospodarze turnieju dopiero w ćwierćfinale odpalili ogrywając chyba już lekko wyczerpaną turniejem Islandię 5:2. Dzisiaj dla Francuzów będzie to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie.

• Witamy bardzo serdecznie w ten wyjątkowy i magiczny wieczór, w którym to Francja zmierzy się z Niemcami w półfinale Mistrzostw Europy! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!