Niemcy

0

Polska

0

• Bardzo solidny mecz Polaków w defensywie, ale znacznie gorszy w grze w ofensywie. Przeciwko tak rezerwowej drużynie Niemiec, Biało-Czerwoni nawet bez Lewandowskiego i Błaszczykowskiego powinni byli stworzyć zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, które w tym meczu były tylko po stałych fragmentach gry w pierwszej połowie. Remis z zachodnim sąsiadem staje się jednak faktem, oby tak w eliminacjach. Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Niemcy remisują z Polską 1:1!

• Mustafi nieprzyjemnie upadł na murawę, ale szybko się pozbierał. Piłka w grze.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu jednego z gospodarzy.

• Schodzi z boiska Rybus, a w jego miejsce Wolski.

• Wilusz efektownie zatrzymał na prawym skrzydle Hahna.

• Gunter przewrócił się w polu karnym po starciu z Szukałą. Sędzia nakazuje grać dalej, choć mógł podyktować karnego.

• Wszołek świetnie wrócił za akcją Niemców i zatrzymał pędzącego Hahna.

• Wielkie zamieszanie po rzucie rożnym dla Niemców! Sytuacyjny strzał Hahna z pięciu metrów wybija na linii bramkowej Rybus!!!

• Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Schodzi Sorg, w jego miejsce Gunter.

• Schodzi z boiska Mateusz Klich, w jego miejsce Paweł Wszołek.

• Rybus huknął z rzutu wolnego, a odbita od muru piłka poszybowała na rzut rożny.

• W reprezentacji Niemiec zmiana Maxów: Arnold za Meyera.

• Jakiś drobny uraz Thiago Cionka. Debiutant po bardzo solidnym występie opuszcza plac gry. W jego miejsce Maciej Wilusz

• Zmiana w reprezentacji Niemiec. Wchodzi Jung, schodzi Volland.

• Kontratak Niemców, dośrodkowanie w kierunku Vollanda, ale tego uprzedził Szukała. Jeszcze obaj panowie zderzyli się głowami, co bardziej odczuł reprezentant gospodarzy.

• Polacy wreszcie zaatakowali większą ilością zawodników, jednak dośrodkowania Rybusa na razie nie docierają do napastników.

• Dobre podanie prostopadłe do Milika, ale ten został powstrzymany na 40. metrze przez... Ter Stegena!

• Piłka szybko wróciła do Polaków, ale uderzenie z dystansu Klicha zostało zablokowane.

• Była szansa na kontrę dla Polski, ale po niezbyt dokładnym podaniu Klicha, Milik stracił piłkę w narożniku pola karnego.

• Wawrzyniak dośrodkował w pole karne, gdzie Żyro wyprzedził Sorga, ale głową posłał piłkę obok bramki.

• Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Cionek wybił piłkę głową, uprzedzając Hahna.

• Niemcy - PolskaNiemcy - Polska

• Około 37 tysięcy kibiców obserwuje na żywo to spotkanie.

• Godzina gry za nami. Wciąż 0:0 i dobra gra Polaków w defensywie.

• Meyer dopadł do piłki na 12. metrze przed bramką Boruca, ale uderzył nieczysto i polski bramkarz nie miał problemów z interwencją. Wciąż bez bramek.

• Opanował piłkę z prawej strony pola karnego Howedes, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Boruca.

• ... oraz Linetty za Obraniaka.

• ... Milik za Robaka...

• Zmiany w polskim zespole. Michał Żyro za Peszkę...

• Uderzenie z dystansu Draxlera zupełnie na wiwat.

• Szukała wybił czujnie piłkę po dośrodkowaniu Sorga.

• W polu karnym Szukała niepewnie zagrał piłkę głową pod nogi Meyera, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Błąd Cionka, który po kontrataku Niemców przepuścił piłkę w stronę Hahna, ale reprezentant Niemiec fatalnie dośrodkowywał.

• Wznawiamy grę.

• ...Andre Hahn zmienił Goretzkę

• ... Howedes za Rudigera...

• Zmiany w reprezentacji Niemiec. Ter Stegen za Zielera...

• Niemcy są wyraźnie lepsi w drugiej linii, gdzie bez trudu radzą sobie polskimi pomocnikami. Podopieczni Loewa jednak nie są na razie w stanie przedostać się przez polską szczelną obronę, dzięki czemu Artur Boruc nie zanotował żadnej poważniejszej interwencji. Do poprawy jednak gra w ofensywie, gdzie Polacy próbują się przedostać do przodu bez ładu i składu.

• Koniec pierwszej połowy. Niemcy - Polska 0:0.

• Wawrzyniak efektownie minął na skrzydle dwóch rywali (!), po czym został zatrzymany przez Rudigera.

• Pięć minut do końca pierwszej połowy. Niemcy mają w polu przewagę, ale poza jedną sytuacją bardzo przyzwoicie w destrukcji gra polska defensywa.

• Olkowski dośrodkowuje w pole karne Niemców, gdzie Ginter wybija piłkę na korner. Ten jednak został zwieńczony nieudanym dośrodkowaniem Obraniaka.

• Volland zbyt łatwo przewrócił się po starciu z Olkowskim. Sędzia nawet nie pomyślał o rzucie karnym dla gospodarzy.

• Wawrzyniak przerwał groźną akcję Niemców. Chwilę później podobnym wyczynem popisał się Szukała. Polacy jednak nie potrafią utrzymać się przy piłce, przez co obrońcy mają sporo pracy.

• Kolejne dośrodkowanie w polską szesnastkę spokojnie łapie Boruc.

• Peszko ratuje polską reprezentację! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, gdzie strzał głową oddał Rudiger, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymał reprezentant Polski!

• Meyer poradził sobie z Olkowskim, ale jego centrę przeciął Szukała. Rzut rożny.

• Kolejna dobra interwencja Cionka. Na razie to jest bardzo solidny występ obrońcy Modeny.

• Klich celnie uderzył z dystansu, ale Zieler obronił pewnie jego strzał.

• Krychowiak sfaulował rywala 30 metrów od własnej bramki. Draxler dośrodkował piłkę jednak wprost w ręce Boruca.

• Dośrodkowanie w pole karne, które pewnie chwyta Artur Boruc.

• Kolejny rzut rożny dla Niemców po interwencji Thiago Cionka.

• Szansa dla Niemców, Sorg dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie przepuścił ją Wawrzyniak, ale na nasze szczęście piłka odbiła się od nogi Goretzki i wpadła w ręce Boruca.

• Robak! Rybus zdołał z rożnego dośrodkować na głowę Robaka, ale ten uderzył ponad bramką.

• Peszko dogonił piłkę przed linią końcową po podaniu Obraniaka i wywalczył rzut rożny.

• Robak złapany na spalonym.

• Zbyt długa piłka w kierunku Peszki. Po starciu z polskim piłkarzem jeszcze za bandy reklamowe wyleciał Ginter. Od bramki wznowi grę Zieler.

• Cionek stracił piłkę w narożniku boiska, po czym sam odebrał ją rywalowi.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie celny strzał głową oddał Thiago Cionek. Piłkę łapie Zieler. Pierwsza szansa dla Polaków!

• Rzut wolny dla Polski po faulu Kramera. Do bramki niemieckiej około 40 metrów.

• Była szansa do kontry dla polskiego zespołu, ale w kiepskim stylu zmarnował ją Sławomir Peszko.

• Po kolejnej akcji Goretzki, Cionek wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Groźne uderzenie z 17 metrów Draxlera wyraźnie mija polską bramkę.

• Jeśli o mój typ chodzi, to na razie wyglądamy bardzo kiepsko w konstruowaniu akcji w ofensywie, a w defensywie pewnie tradycyjnie coś wpadnie, więc niestety 2:0 dla Niemców. Typ 'głowy', a nie 'serca' :)

• Thiago Cionek zanotował już kilka bardzo dobrych interwencji w defensywie. Nie widać u niego tremy związanej z debiutem w kadrze.

• Polacy znowu poradzili sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Draxler w pojedynku z Olkowskim wywalczył rzut rożny. Niemcy mają przewagę.

• Robak odegrał piłkę w pole karne do rozpędzonego Peszki, ale ten wypuścił za daleko piłkę i ta trafiła do Zielera.

• Po wybitej przed pole karne centrze Vollanda, stratę zaliczył Obraniak. Chwilę później jeden z gospodarzy wyjechał poza linię końcową. Piłkę ma Artur Boruc.

• Jeszcze jeden rzut rożny po akcji Kramera i interwencji Rybusa.

• Niemcy - Polska

• Uderzenie Draxlera z dystansu zostało zablokowane. Kolejny korner.

• Po dośrodkowaniu w pole karne biało-czerwonych, piłka spada pod nogi jednego z naszych piłkarzy, który wyjaśnił sytuację.

• Volland lewą stroną przedarł się w pole karne, gdzie zdążył go zablokować Cionek. Korner dla Niemców.

• Bardzo spokojny początek tego spotkania. Więcej przy piłce na razie są gospodarze.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Julian Draxler i Artur Boruc. Sędzią spotkania jest hiszpański arbiter międzynarodowy, David Fernandez Borbalan.

• Piłkarze już na murawie Imtech Areny w Hamburgu. Czas na hymny narodowe.

• Piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki obstawiacie wynik i kto zdobędzie bramki? Podawajcie typy w komentarzach.

• Rezerwowi Polski: Radosław Janukiewicz, Wojciech Kaczmarek, Igor Lewczuk, Maciej Wilusz, Michał Żyro, Grzegorz Wojtkowiak, Adam Marciniak, Karol Linetty, Paweł Wszołek, Michał Pazdan, Rafał Wolski, Arkadiusz Milik.

• Rezerwowi Niemców: Marc-Andre Ter Stegen, Andre Hahn, Sebastian Jung, Benedikt Howedes, Christian Gunter, Maximilian Arnold.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W reprezentacji Polski debiut zanotuje Thiago Cionek, natomiast w jedenastce naszych rywali znajdujemy tylko graczy, których w Brazylii (może poza Draxlerem) zobaczymy co najwyżej na ławce rezerwowych.

• Nie ma co się oszukiwać - to nie będzie żaden wielki sprawdzian dla żadnej z drużyn. W zespole biało-czerwonych brakuje bowiem 'trójki z Dortmundu', bramkarzy Arsenalu oraz Eugena Polanskiego. W zespole Niemiec ledwie siedmiu piłkarzy z kadry na dzisiejszy mecz znalazło się w trzydziestce rywalizującej o mundial w Brazylii.

• Polacy z Niemcami mierzyli się do tej pory 17-krotnie i ani razu nie byli w stanie zwyciężyć (5 remisów i 12 porażek). Paradoksalnie najbliżej triumfu było ostatnio, gdy w w 2011 roku Biało-Czerwoni prowadzili do 93. minuty 2:1, ale mecz i tak zakończył się remisem 2:2.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu polskiej reprezentacji. Rywalem biało-czerwonych będzie dzisiaj reprezentacja Niemiec. Z naszymi zachodnimi sąsiadami mamy bardzo niekorzystny bilans. Z 17 spotkań zremisowaliśmy tylko pięć i zanotowaliśmy 12 porażek, bramki: 9-31.