• Koniec!!! Reprezentacja Niemiec pokonała Portugalię 1:0 po golu Gomeza!

• Varela zmarnował doskonałą okazję do wyrównania!! To powinna być bramka!!

• Druga zmiana w zespole Portugali

• Oezil schodzi a na boisku witamy Kroosa

• Nani uderza z 20 metrów piłka przelatuje 3 metry obok słupka

• Bezbłędny Hummels w linii obrony swojego zespołu!

• Co się dzieje !! Nani wykonał dośrodkowanie, która niespodziewanie trafiło w poprzeczkę bramki rywala!!!

• Ronaldo ładnie zmylił obrońce i zgrał do Fabio Coentrao jednak uderzenie tego ostatniego wychodzi na rzut rożny.

• Ronaldo w swoim stylu mocno zza pola karnego uderza na bramkę. Ale bramkarz Niemiec to fachowiec najwyższej klasy!

• Obchodzący dziś 34 urodziny Klose zmienia strzelca bramki

• Znów Gomez przed szansą!! Tym razem jednak nie trafił w piłkę napastnik reprezentacji Niemiec

• Kwadrans do końca meczu. Bramka, która padła dla Niemców powinien sprawić, że będzie to niezwykle ciekawe 15 minut

• Wszyscy grają a Niemcy wygrywają ?

• Gol !!!!!!!!!!!! Mario Gomez trafia głową do siatki po pięknej wrzutce Khediry!!!

• Joao Moutinho kontuzjowany zwija się na murawie z bólu

• Cristiano miał kilka dobrych akcji, ale z pewnością nie pokazał, że jest najlepszym piłkarzem na świecie. Cristiano Ronaldo podczas meczu Niemcy - Portugalia we Lwowie

• Podolski wrzuca na głowę do Mario Gomeza ale napastnik Niemiec źle trafia w piłkę

• Podolskiemu odskoczyła piłka w polu karnym. Od bramki tym razem bramkarz Portugalczyków

• Ronaldo wyłuskuje piłkę głową już zza linii końcowej. Od bramki bramkarz Niemiec

• Podolski nie dosięgnął piłki głową po zagraniu Oezila!

• Sędzia z Francji kończy pierwszą rozczarowującą jednak część meczu. Czy w drugich 45 minutach będzie lepiej? Zapraszam po przerwie

• Pepe trafia w poprzeczkę po rzucie rożnym!!!!

• Niemiec otrzymał kartkę za faul na Nanim

• Cztery minuty do końca pierwszej połowy. Czy jeszcze zobaczymy bramki?

• Oezil płasko dośrodkowuje w pole karne ale świetnie znalazł się i wybił piłkę Alves

• Khedira uderza z 30 metrów bardzo wysoko nad poprzeczką bramki Patricio

• Mario Gomez w polu karnym Portugalii fauluje blokującego go Pepe i sędzia przerywa grę

• Świetnie w obronie Coentrao zatrzymuje rywala

• I kolejne nieporozumienie w drużynie Niemiec, przy piłce Portugalia

• Kapitan Portugalczyków podaje niedokładnie do Postigi i piłkę przejmują rywale

• Pół godziny za nami i tempo meczu zdecydowanie spadło. Gra toczy się od pola karnego do pola karnego. Ciężko obu zespołom wypracować dogodne okazje pod samymi bramkami

• Po raz kolejny w ten sam sposób Niemcy próbują przedrzeć się pod bramkę rywala i po raz kolejny robią to źle. Czas chyba zmienić sposób rozgrywania swoich akcji.

• Oezil niedokładnie podaje do napastnika i po akcji Portugalii Ronaldo zostaje zablokowany przez Boatenga

• Podolski bardzo mocno ale trafia w mur

• Będzie dobra okazja dla Niemiec.Rzut wolny z około 25 metrów to świetna okazja do strzału

• Na pozycji spalonej Mesut Oezil

• Ronaldo uprzedzony przez bramkarza po wrzutce Veloso

• Po błędzie Veloso Pepe wybija piłkę za linię boczną boiska

• Ronaldoooo!!!! Niewidoczny przez prawie 20 minut Portugalczyk pokazał próbkę swoich umiejętności. Mamy korner po którym jednak Niemcy zażegnali niebezpieczeństwo

• Ładnie w polu karnym zastawiał się Podolski ale obrońcy rywala poradzili sobie z atakiem Polaka w barwach Niemiec

• Chwila spokoju w grze choć to nominalni gospodarze a dziś tą rolę pełnią Niemcy są stroną przeważającą

• Portugalczyk otrzymał żółtą kartkę za atak na nogi wybijającego piłkę poza polem karnym bramkarza reprezentacji Niemiec

• Oezil w dryblingu w polu karnym stracił piłkę na rzecz Joao Pereiry.

• Podolski ładnie uderzył po ziemi z 18 metrów po zagraniu Thomasa Muellera ale wprost w ręce bramkarza.

• Zaczynamy spotkanie!

• Hymny odegrane, za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek!

• Witamy zawodników i arbitrów na murawie!

• Zawodnicy już w tunelu, za moment wyjdą na murawę stadionu

• Historia spotkań między oboma zespołami sięga 1936 roku gdy w Lizbonie Portugalia przegrała z Niemcami 1:3. Kolejne spotkania także w większości kończyły się wygraną drużyny zza naszej zachodniej granicy

• Kończy się powoli rozgrzewka obu zespołów, za moment arbiter z Francji zaprosi oba zespoły do szatni i wszyscy razem wyjdą aby rozpocząć to spotkanie.

• W pierwszym spotkaniu w tej grupie niespodzianka. Faworyzowana Holandia uległa Danii. Czy podobne emocje jak w meczu w Charkowie czekają nas za moment?

• Mamy już składy. Dzisiejszy solenizant w drużynie naszych zachodnich rywali rozpocznie mecz na ławce rezerwowych

• Do meczu pozostało 60 minut. Czas zapoznać się kto jeszcze tego nie zrobił z zapowiedzią tego spotkania.

• Dzień przed spotkaniem selekcjoner reprezentacji Niemiec powiedział, że jego drużyna jest dobrze przygotowana i nie mogą doczekać się pierwszego meczu. No więc już za 75 minut jego marzenie się spełni.

• Kibice przed meczem Niemcy - Portugalia

• A w spotkaniu Holandia-Dania niespodzianka. Po pierwszych 45 minutach prowadzą Duńczycy!

• Dziś swoje 34-urodziny obchodzi Miro Klose. Czy sprawi sobie prezent?

• W tym spotkaniu będziemy mieć także jeden polski akcent: sędzią technicznym będzie jedyny Polak wśród arbitrów Marcin Borski

• We Lwowie jest już wysłannik współpracującego z nami Dziennika Zachodniego, Rafał Musioł. Koniecznie przeczytajcie jego pierwszą korespondencję. Już podróż na Ukrainę była bardzo ciekawa!

• Polscy kibice są wszędzie! To zdjęcie ze Lwowa na kilka godzin przed meczem Niemców z Portugalią. Widzicie kibica za Niemcem z piwem w ręku?

Kibice przed meczem Niemcy - Portugalia

• Wieczorny mecz to oprócz pojedynku reprezentacji także pojedynek indywidualności: Ronaldo, Klose, Podolski, Nani czy Ozil to piłkarze, którzy w pojedynkę mogą rozstrzygnąć losy pojedynku.

• Portugalia w swojej grupie natomiast zajęła 2 miejsce - ustępując Danii.

• Nasi południowi sąsiedzi bezdyskusyjnie wygrali swoją grupę eliminacyjną - wszystkie 10 spotkań zakończyli zdobyciem kompletu punktów.

• Jak donoszą media przed tym szlagierowym spotkaniem zespół z południa Europy dopingować z trybun ma sławny Eusebio

• Sobotnie spotkanie grupy B pomiędzy Niemcami a Portugalią będzie 17. starciem obu ekip w historii, jednak to dopiero czwarte starcie na Mistrzostwach Europy. Bilans ogólny spotkań przemawia na korzyść naszych sąsiadów.

• W Chrakowie trwa już od kilku minut pojedynek Holandii z Danią a za niecałe 180 minut w innym ukraińskim mieście odbędzie się szlagierowo zapowiadający się pojedynek Portugalii z Niemcami

• Rozpoczyna rozgrywki tzw" grupa śmierci"