Włochy

1

1 2 połowa

5 karne

• Znamy trzech z czterech półfinalistów EURO 2016! Jutro poznamy rywala Niemiec. Będą to Francuzi lub Islanczycy.

• Hector pokonuje Buffona!

Niemcy w półfinale EURO 2016

• Darmian nie trafia! Niemcy jak trafią to są w półfinale!

• Boateng i 5:5

• De Siglio nie myli się. Niemcy 4, Włochy 5

• Kimmich daje Niemcom czwartego gola z karnego Po 4

• Parolo daje Włochom prowadzenie 4:3

• Hummels wyrównuje. 3:3

• Giaccherini trafia. GER - ITA 2:3

• Schweinsteiger i... pudło!!! Nad poprzeczką!

• Neuer broni strzał Bonucciego!!!

• Julian Draxler i 2:2 w karnych!

• Po dwa pudła z obu stron - Pelle pomylił się!!

• Coś niebywałego, ale pudłują! Oezil obija prawy słupek

• Barzagli trafia! GER - ITA 1:2

• Buffon broni strzał Müllera!

• Zaza przestrzelił - piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

• Tuż przy lewym słupku. Buffon bez szans.

• Kroos wyrównuje.

• Insigne zaczyna serię i trafia

• Serię rzutów karnych czas zacząć!

• Dwie piętnastominutowe części dogrywki nie wyłoniły zwycięzcy. Zrobią to rzuty karne!!!

• Simone Zaza wchodzi na karne dla Giorgio Chielliniego.

• Jedna z ostatnich akcji w wykonaniu Niemców. Buffon pewnie chwyta piłkę po centrze Oezila.

• Jak dotrwać do rzutów karnych? Przerywać akcje rywala faulami. Tak też zrobił Pelle.

• Bez zagrożenia dla Buffona i spółki.

• Zmęczenie daje się we znaki obu stronom. Dośrodkowanie Kroosa było dalekie od ideału. Po chwili przewinił w defensywie Chiellini. Niemcy mają rzut wolny.

• Neuer broni strzał Insigne! To mogła być piłka meczowa dla losów tego spotkania!

• Viktor Kassai nie ma wątpliwości - nieprzepisowe zagranie Bastiana Schweinsteigera zasłużyło na żółtą kartkę.

• Atak Włochów flanką przynosi aut. Daleki wyrzut pada łupem Niemców. Coraz bliżej serii rzutów karnych.

• Schweinsteiger również spróbował uderzenie z dalszego odległości. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Buffona.

• Lorenzo Insigne wchodzi za Edera.

• Schweinsteriger dobrze centruje w pole karne, ale obrona Włochów radzi sobie tej sytuacji. Piłka trafia jednak pod nogi Draxlera, który strzela tuż nad poprzeczką!

• Ostatni "czynny" kwadrans meczu Niemcy - Włochy. Czy czekają nas rzuty karne?

• Koniec pierwszej połowy dogrywki

• Żółta kartka dla Emanuele'a Giaccheriniego.

• Boateng chciał powtórzyć strzał z meczu ze Słowacją, gdy wpisał się na listę strzelców. Tym razem zabrakło mu bardzo dużo - fatalnie uderzył.

• Atak Müllera daje rzut rożny. Czujna włoska obrona udaremnia atak, ale będzie kolejne dośrodkowanie z narożnika.

• Faul Parolo. Kroos wykonuje rzut wolny, ale bez zagrożenia pod bramką Buffona. Kontrę przerwał faulem Draxler. Mógł za to nieprzepisowe zagranie obejrzeć żółtą kartkę.

• Faul Schweinsteigera. Do bramki Neuera jest jednak spory dystans.

• Damian również miał problem z dobrym dośrodkowaniem. Ostatnie minuty należą do Włochów, ale nie są w stanie udokumentować tego nawet dobrą centrą.

• Włosi szybko wznowili grę po rzucie wolnym (faulował Müller). Dośrodkowanie Giaccheriniego pozostawiło jednak wiele do życzenia.

• Graziano Pelle przesadził z agresją, wykonując wślizg. Sędzia potraktował to jako niebezpieczne zagranie i Włoch został upomniany żółtą kartką. W przypadku awansu do półfinału będzie musiał pauzować.

• Pierwszą połowę dogrywki czas zacząć!

• Schweinsteiger i Buffon wybierają strony połów w dogrywce...

• Sędzia kończy drugą połowę, ale mecz potrwa jeszcze pół godziny - dogrywka!

• Włoska obrona radzi sobie z dośrodkowaniem Hectora. Po chwili sytuacja powtarza się po zagraniu Oezila.

• Viktor Kassai dolicza trzy minuty.

• Żółta kartka dla Matsa Hummelsa za faul. Nie zagra w półfinale w przypadku awansu Niemiec.

• De Sciglio "łamie" akcję na prawą nogę i strzela w boczną siatkę zza pola karnego! Niewiele brakowało!

• Podanie Boatenga nie znajduje adresata we włoskim polu karnym. Coraz bliżej dogrywki.

• Matteo Darmian wchodzi za Alessandro Florenziego.

• Atak Niemców przerwany gwizdkiem sędziego. Jego zdaniem Draxler dopuścił się przewinienia w ofensywie.

• Spóźnione wejście Kroosa powoduje upadek Sturaro. Niemiec przerwał kontrę rywala, ale sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

• Piłka po strzale Pelle odbija się od Höwedesa i wychodzi na rzut rożny. Florenzi już jest przy narożniku. Müller wybija piłkę.

• Niemcy próbują uspokoić grę w środku pola. Czekają na dogrywkę, czy zdołają ukłuć przed 90. minutą?

• LEONARDO BONUCCI NIE MYLI SIĘ!!! Strzela nie do obrony przy prawym słupku! Neuer pierwszy raz kapituluje w tym turnieju!

• Zamieszanie w polu karnym i gwizdek sędziego - rzut karny dla Włochów!

• Pelle znowu próbuje. Jego atak został przerwany przez Boatenga, ale będzie rzut rożny z prawej strony.

• Ależ okazja Włochów! Pelle brakowało centymetrów po zagraniu De Sciglio z lewej strony - piłka przeszła obok lewego słupka!

• Julian Draxler zmienia Mario Gomeza.

• Buffon ratuje Włochów przed utratą drugiej bramki! Oezil zagrywa na 7. metr do Gomeza, który po "zgaszeniu" piłki strzela pod poprzeczkę. Buffon jakimś cudem zdołał ją przenieść nad nią - rzut rożny.

• Niemcy oddalają grę od własnego pola karnego. Włosi są w szoku.

• Zaczęło się od dalekiego wybicia Neuera. Piłkę na lewej stronie przejął Gomez, który zagrał w pole karne do rozpędzonego Hectora. Ten widział na 8. metrze Oezila, który "uderzył tam skąd przyszła" tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA NIEMCÓW! MESUT OEZIL!!!

• Pelle na spalonym.

• Niemcy przycisnęli. Do momentu dośrodkowania Hectora dobrze zapowiadała się akcja piłkarzy Joachima Löwa. Włosi ruszyli z kontrą, która daje aut na wysokości pola karnego. Parolo strzela obok bramki.

• Gomez potraktowany w stylu kung-fu przez Parolo w środku pola. Viktor Kassai znowu sięga do kieszonki.

• Niepotrzebnie zaostrza się gra Włochów. Spóźniony wślizg Matti De Sciglio - żółta kartka.

• Stefano Sturaro jako pierwszy w tym meczu ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Nie ma bramki dla Niemiec! Gomez przejmuje piłkę na linii 16. metra i "biorąc na siebie" dwóch włoskich obrońców zagrał do Müllera. Ten huknął w stronę lewego słupka, gdzie Florenzi "skorpionem" wybija piłkę na rzut rożny!

• Barzagli wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię końcową. Rzut rożny dla Niemców nie przynosi zagrożenia dla Buffona.

• Kroos w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Tam Chiellini klatką piersiową zgrywa futbolówkę do bramkarza.

• Kimmich zagrywa w "szesnastkę" Włoch... do nikogo. Buffon rozpoczyna akcję, po której Boateng wybija piłkę spod nóg Pelle.

• Faul Sturaro na Oezilu kilkanaście metrów od prawego narożnika niemieckiego pola karnego. Pomocnik Arsenalu nie ma dzisiaj łatwego życia.

• Włosi zaczynają drugą połowę.

• Powracamy do Bordeaux na drugie trzy kwadranse (a może więcej) meczu Niemcy - Włochy. Stawką jest półfinał EURO 2016. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

• Joachim Löw mądrze ustawił swój zespół na grę trzema obrońcami wspomaganymi przez Kimmicha i Hectora. Początek należał do Włochów, ale w miarę upływu czasu to Niemcy przejęli inicjatywę. Wyborną sytuację zmarnował Müller, a wcześniej gol Schweinsteigera został słusznie nieuznany.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się za kilka minut.

• Po doliczeniu jednej minuty Viktor Kassai kończy pierwszą połowę meczu Niemcy - Włochy. Na Stade de Bordeaux mamy bezbramkowy remis

• Bonucci uruchomił na lewej stronie De Sciglio, który zagrywa płasko w pole karne. Eder nie trafia w piłkę, a uderzenie Sturaro zza 16. metra - po rykoszecie - mija o centymetry lewy słupek!

• Niepilnowany na 13. metrze Müller strzela w stronę bramki! Buffon broni!

• Chiellini ruszył lewą stroną, ale traci piłkę na rzecz Höwedesa. Zdołał jednak ją szybko odzyskać, przerywając kontrę Niemców.

Po chwili De Sciglio centruje w pole karne zza linii końcowej. Neuer wznawia grę z "piątki".

• Niedokładne dośrodkowanie Kimmicha i Florenzi spokojnie zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.

• Ryzykowne zachowanie Neuera. Wyszedł poza pole karne, uprzedzając Edera, i szczęśliwie wybija piłkę poza linię boczną.

• Stojący przy lewym słupku Buffon na raty broni centrostrzał Hectora podbity przez Florenziego. A na jego błąd już czyhał Müller. Nie doczekał się.

• De Sciglio kolejny raz radzi sobie na lewej stronie z Kimmichem. Jego zwody są łatwe do odczytu. Atak Włochów lewą stroną zastopował Boateng.

• Boateng ratuje swój zespół przed utratą bramki, wybijając piłkę spod nóg Giaccheriniego we własnym polu karnym!. Gdyby nie ta interwencja, to Włosi mogliby prowadzić w Bordeaux!

• Zdaniem sędziego Gomez sfaulował Chielliniego na prawej stronie. boiska. Dyskusyjna sytuacja.

• Lekko zdekoncentrowani piłkarze Antonio Conte wyszli z kontrą, ale prosty błąd techniczny De Sciglio w postaci przepuszczenia piłki pod stopą zaprzepaścił groźnie zapowiadającą się akcję.

• Piłka w siatce Włochów po kontrującym strzale głową Schweinsteigera! Sędzia dopatrzył się jednak faulu i gol nie został uznany!

• Włosi w komplecie po krótkiej nieobecności Edera. Niemcy chcieli wykorzystać przewagę, ale atak lewą stroną przerwał faulem Sturaro.

• Kimmich nie może wejść w mecz. Najpierw fauluje De Sciglio, potem za słabo wrzuca w pole karne. Bonucci wybija piłkę.

• Eder przegrywa pojedynek jeden na jeden z Boatengiem w niemieckim polu karnym.

• Eder wykorzystał niedokładne podanie do Hectora i ruszył z kontrą. Podał jednak zbyt anemicznie do De Sciglio.

• W odpowiedzi Hummels zagrywa przez połowę boiska do Gomeza w pole karne. Ten trafił w piłkę, ale nie w taki sposób, by poleciała w stronę bramki.

• Atak pozycyjny Włochów na własnej połowie. Momentalne przyspieszenie akcji w postaci podania z pominięciem drugiej linii do Edera spaliło na panewce - został skutecznie odcięty od piłki przez Boatenga. Neuer z "piątki".

• Strzał Florenziego mija bramkę Buffona w bezpiecznej odległości. Bastian Schweinsteiger zastępuje kontuzjowanego Samiego Khedirę. Przejmuje też opaskę kapitana od Neuera.

• Niemcy w komplecie, ale przez moment - Khedira symbolicznym "kołowrotkiem" sygnalizuje konieczność zmiany.

• Khedira naciągnął pachwinę i siedzi na murawie. Po interwencji medycznej na moment opuścił plac gry.

• Kimmich na początku poradził sobie z De Sciglio na prawej stronie i wbiegł w pole karne. Z asekuracją popędził Chiellini, który nie dość, że powstrzymał rywala, to jeszcze dał się sfaulować.

• Oezil biegł wzdłuż linii 16. metra i zagrał prostopadle do wbiegającego Hectora. Intencje pomocnika Arsenalu odczytał wracający Florenzi, przechwytując piłkę.

• Rzut rożny dla Niemców. Wycofana piłka w ok. prawego narożnika pola karnego do Kimmicha, którego dośrodkowanie przecinają włoscy obrońcy.

• Buffon wznawia grę po nieudanej akcji Niemców. Zabrakło celnego, ostatniego podania do Gomeza.

• Szybka kontra Niemców wyprowadzona przez Khedirę. Zagrał na ścianę z Müllerem, który pada na murawę ok. 25 metrów od bramki Buffona. Sędzia nakazał grać dalej. Barzagli wybija jeszcze na uwolnienie.

• Boateng radzi sobie z Giaccherinim na lewej stronie. jednak piłka po interwencji reprezentanta Niemiec wychodzi poza linię końcową. Rzut rożny. Rozegranie z lewej strony na prawą, gdzie Chiellini był na spalonym.

• Płaskie zagranie na bliższy słupek zostało wybite przez Niemców na 25. metr, gdzie stał Sturaro. Ten strzela od razu w bezpiecznej odległości od bramki Neuera.

• Przechwyt Florenziego, który chciał od razu zagrać do Edera. Na linii podania stanął Hector - ten skierował piłkę na aut. Po chwili jest pierwszy rzut rożny.

• Atak pozycyjny piłkarzy Joachima Löwa w środku pola. Włosi nie kwapią się do ataku.

• Barzagli wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Hectora z lewej strony. Włosi zamknięci 30-35 metrów od własnej bramki.

• Viktor Kassai gwiżdże i trzeci mecz o półfinał zaczynają Niemcy!

• Rozpoczęcie meczu poprzedza minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłych w Turcji i po wydarzeniach w Bangladeszu.

• Losowanie stron. Kapitanami są dzisiaj bramkarze - Neuer i Buffon.

• Energicznie zaśpiewali piłkarze i fani z Półwyspu Apenińskiego. Teraz hymn Niemiec.

• Czas na hymny. Najpierw Włoch...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Stade de Bordeaux! Efektowne kartoniiady na trybunach przygotowane przez niemieckich i włoskich kibiców.

• Dla sentymentalnych: przypominamy mecz Włochy - Niemcy z 2012 roku [ZDJĘCIA]

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Viktor Kassai (HUN)
    • asystenci: Gyorgy Ring (HUN) i Vencel Toth (HUN)
    • sędzia techniczny: Szymon Marciniak (POL)
  • Rezerwowi Włochy: Sirigu, Marchetti, De Sciglio, Darmian, Ogbonna, Bernardeschi, Zaza, Immobile, Insigne, El Shaarawy.

• Rezerwowi Niemcy: Leno, ter Stegen - Mustafi, Tah, Draxler, Schweinsteiger, Schuerrle, Podolski, Can, Weigl, Goetze, Sane.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Krzysztofa Rosłońskiego:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu.

• Wiemy jedno - pierwszą parą półfinałową EURO 2016 jest Portugalia - Walia. Dzisiaj poznamy trzecią drużynę, która ma w planie grę w finale. Na triumf w 15. Mistrzostwach Europy mają Niemcy i Włochy. Jednak któraś ze stron dzisiaj pożegna się z turniejem. Która?