Niepokonani. ŁKS Łódź nie przegrał zimowego sparingu

Dariusz Piekarczyk
Niepokonani. ŁKS Łódź nie przegrał zimowego sparingu Fot. Grzegorz Gałasiński
Jest optymizm wśród kibiców ŁKS Łódź przed wiosenną batalią o punkty. Drużyna trenera Kibu Vicuny nie znalazła pogromy w zimowych sparingach. W próbie generalnej przed starciem z GKSJastrzębie pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Był to szósty zimowy sparing pierwszoligowców zakończony ich zwycięstwem 4:2 (3:2). Dodajmy, że na stadionie przy alei Unii 2 dwa razy po 60 minut. Bilans meczów kontrolnych ŁKS, to pięć zwycięstw i jeden remis. Łodzianie strzelili w tych spotkaniach 15 goli,a stracili pięć.
Przejdźmy do starcia z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w której występuje wychowanek ŁKS Michał Wrzesiński. Łodzianie rozpoczęli mecz z animuszem, ale Pirulo trafił w poprzeczkę.W 36 minucie nie pomylił się jednak Sanuel Corral, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni. Potem nieoczekiwanie do głosu doszedł rywal, najpierw Marka Kozioła pokonał wspomniany Michał Wrzesiński, a potem Maciej Bortniczuk. Odpowiedź pierwszoligowców była ekspresowa. Brazylijczyk Ricardinho umieścił piłkę w siatce Pogoni zaskakując bramkarza uderzeniem z około 16 metrów. Bodajże dwie minuty później Pirulo wykorzystał niedokładne wybicie piłki przez obrońców rywala i zdobył trzecią bramkę. Drugoligowcy odpowiedzieli dwoma akcjami, ale na wysokości zadania stanął Michał Arndt. Wynik meczu ustalił w 68 minucie Nacho Monsalve, który wykorzystał dokładne dogranie Antonio Domingueza. Był to jego pierwszy gol w barwach ŁKS, na razie w meczu sparingowym. Szanse na gole mieli jeszcze Samiel Corral, który groźnie uderzał z rzutu wolnego, Jan Kuźma, Adrian Klimczak, Kelechukwu Ibe-Torti oraz Stipe Jurić. ą

ŁKS ŁÓDŹ - POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 4:2 (3:2)
1:0 - Samuel Corral (36)
1:1 - Michał Wrzesiński (48)
1:2 - Maciej Bortniczuk (52)
2:2 - Ricardinho (53)
3:2 - Pirulo (55)
4:2 - Nacho Monsalve (68)
ŁKS: Marek Kozioł (60, Dawid Arndt) – Marcel Wszołek (60, Mateusz Bąkowicz), Maciej Dąbrowski (76, Mieszko Lorenc), Oskar Koprowski (61, Nacho Monsalve; 91, Adam Marciniak), Bartosz Szeliga (76, Adrian Klimczak) – Jakub Tosik (76, Jan Kuźma), Michał Trąbka (61, Antonio Dominguez), Ricardinho (71, Mateusz Kowalczyk, 96, Maksymilian Rozwandowicz), Pirulo (76, Kelechukwu Ibe-Torti), Piotr Janczukowicz (35, Maciej Wolski), Samuel Corral (76, Stipe Jurić). Trener: Kibu Vicuna.