Niesamowita seria młodej Korony! Pokonała Zagłębie Lubin 2:0 i ma komplet zwycięstw!

Sławomir Stachura
Bartosz Gawlik dobrze kierował poczynaniami obrony Korony w meczu z Zagłębiem Lubin Sławomir Stachura
Korona Kielce w Centralnej Lidze Juniorów idzie jak burza. W sobotę pokonała trzecie w tabeli Zagłębie Lubin i ma na koncie komplet pięciu zwycięstw w rozgrywkach

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki:
Jakub Górski 43 i 65 z karnego.
Korona: Sokół – Prętnik, Gawlik, świderski, Kordas – Długosz (76. Malec), P. Lisowski (83. Pawczyński), Sewerzyński, D. Lisowski (46. Szelągowski), Piróg – Jakub Górski (70.Jakub Gurski).

Kielczanie rozegrali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka kolejne kapitalne zawody i to z czołową drużyną kraju w tej kategorii wiekowej, która nie przegrała wcześniej żadnego meczu. Słynące z dobrego szkolenia młodzieży Zagłębie Lubin w Kielcach nie miało jednak nic do powiedzenia i spotkał je najmniejszy wymiar kary. Dwa gole dla Korony strzelił powołany do reprezentacji Polski do lat 17 Jakub Górski.

ZOBACZ >>> NERWOWY MECZ KORONY Z CRACOVIĄ W CENTRALNEJ LIDZE JUNIORÓW MŁODSZYCH

Kielczanie od początku przystąpili do szturmowania bramki lubinian. Już w 3 minucie sam na sam z bramkarzem Zagłębia był Artur Piróg, ale nie zdołał go pokonać, a dwie minuty potem znów miał okazję, ale zgubił piłkę. W 18 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Piróg i Jakub Górski, ale znów nie udało się pokonać bramkarza gości.

W 32 minucie po raz kolejny pokazął się Piróg, ale zamiast podawać do lepiej ustawionego Wiktora Długosza, strzelał na bramkę i znów nic z tego nie wyszło. Z kolei w 38 minucie bardzo ładnie uderzył Piotrek Lisowski, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.
Ustawiczne ataki Korony przyniosły w końcu powodzenie w 43 minucie. Kielczanie wygrali tzw. drugą piłkę w polu karnym Zagłębia, trafiła ona pod nogi Górskiego, a ten pięknie przymierzył z 17 metrów i było 1:0.

Po zmianie stron wciąż Korona dyktowała warunki, stwarzała kolejne okazje, ale udało się wykorzystać tylko jedną i to z rzutu karnego. W polu karnym sfaulowany został Artur Piróg, sędzia podyktował jedenastkę, którą bezbłędnie wykorzystał Górski.
- Cieszy forma i styl, w jakim osiągnęliśmy zwycięstwo. Mieliśmy ten mecz od początku do końca pod kontrolą, zagraliśmy bardzo dobrze i chciałbym za to pogratulować chłopakom – ocenił Marek Mierzwa, trener Korony.

Korona z kompletem zwycięstw jest po pięciu kolejkach na drugiej pozycji w tabeli. Wyprzedza ją lepszym bilansem bramkowym Pogoń Szczecin.