Nieskuteczny Górnik

Górnik Zabrze 0:1 Polonia Warszawa
Górnik Zabrze 0:1 Polonia Warszawa Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
W obecności kilku tysięcy kibiców Górnik Zabrze zremisował z II ligową Ślęzą Wrocław 1:1 (0:0).

Górnik do tego spotkania przystąpił w ustawieniu 4-5-1. Takie ustawienie było podyktowane głównie długą listą nieobecnych. Trener Ryszard Komornicki nie mógł skorzystać z usług Tomasz Zahorskiego, Adama Banasia, Damiana Gorawskiego, Marka Krotofila oraz Dariusza Kołodzieja.
Licznie zgromadza publiczność spodziewała się że ich ulubieńcy już na początku meczu otworzą worek z bramkami. Niestety piłkarze Górnika seryjnie marnowali 100 % okazje. Do przerwy Górnik remisował ze Ślężą.
W drugiej połowie Górnik wrócił do klasycznego ustawienie 4-4-2. Na boisko został wprowadzony Dawid Jarka, który zmienił wyjątkowo słabo grającego Strąka.

Kibice Górnika w II połowie wreszcie doczekali się upragnionej bramki. W 53 minucie dobre dośrodkowanie Bonina na gola zmienił Michał Pazdan. Kiedy wydawało się że zabrzanie mają wszystko pod kontrolą, padła bramka dla Wrocławian. W 66 minucie błąd „ trójkolorowych” wykorzystał Mateusz Jaskólski. Górnik miał jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale znów zabrakło skuteczności. Ten spotkanie powinno dać do myślenia działaczom Górnika, którzy zablokowali transfery. Bez szerokiej ławki o powrót do Ekstraklasy może być bardzo trudno.