Niespodzianka w Gdyni! Arka odpadła z Pucharu Polski po porażce z Olimpią Elbląg

mic
Olimpia Elbląg sprawiła w Gdyni nie lada niespodziankę
Olimpia Elbląg sprawiła w Gdyni nie lada niespodziankę Piotr Kwiatkowski/Ekstraklasa.net
Słabo zaczął się sezon dla Arki Gdynia. Podopieczni Petra Nemeca przegrali z Olimpią Elbląg 0:1 i żegnają się z Pucharem Polski. Goście skarcili pierwszoligowca golem zdobytym na kilka minut przed końcem spotkania.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:1 - zobacz zapis naszej relacji live!

Chyba nikt nie wyobrażał sobie przed meczem, by Arka odpadła z Pucharu Polski już w 1/32 finału. Tym bardziej, że rywal wydawał się słaby. 10 dni temu Arka ograła Olimpię w sparingu, a w ubiegłym sezonie 1. ligi potrafiła ograć go nawet 4:1.

Spadkowicz zagrał jednak w Gdyni niezwykle konsekwentnie, rzadko dopuszczając Arkowców do własnego pola karnego. Najlepsze sytuacje marnowali: Julien Tadrowski (strzał głową), Tomasz Jarzębowski (bomba z dystansu) i Radosław Pruchnik (wolej w poprzeczkę). Gościom do zdobycia gola wystarczyła jedna akcja. W 82. minucie dokładnym strzałem z dystansu popisał się Anton Kołosow.

Olimpia kończyła mecz w "dziesiątkę", po czerwonej kartce dla Witalija Nadijewskijego, ale Arce nie wystarczyło czasu na odrobienie strat. W kolejnej rundzie Pucharu Polski elblążanie zmierzą się z Koroną Kielce.