Niespodzianki w 1. lidze. Porażki Puszczy i Arki

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Karina Trojok / dziennik zachodni / polska press
1 Liga. Dwie drużyny z czołówki 1. ligi piłkarskiej doznały porażek w niedzielnych meczach 17. kolejki. Prowadząca przed tą serią Puszcza Niepołomice przegrała w Głogowie z coraz silniejszym Chrobrym 0:1, zaś Arka Gdynia uległa Bruk-Betowi Termalice Nieciecza 1:2.

Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 1:0

O wygranej Chrobrego w ciekawie zapowiadającym się meczu z Puszczą przesądził gol Rafała Wolsztyńskiego w 80. minucie.

Ekipa z Głogowa po letnich ubytkach kadrowych rozpoczęła sezon przeciętnie, ale ostatnio spisuje się znakomicie. Podopieczni byłego trenera Legii Warszawa Marka Gołębiewskiego wygrali czwarte z rzędu ligowe spotkanie i w tabeli awansowali na czwarte miejsce - 30 pkt.

Natomiast Puszcza (33 pkt) doznała pierwszej od 17 września porażki, co kosztowało drużynę z Niepołomic utratę pozycji lidera na rzecz ŁKS.

Odra Opole - ŁKS 1:2

Łodzianie, niepokonani od 27 sierpnia, już w sobotę wygrali w Opolu z Odrą 2:1 i mają 34 punkty.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica 1:2

Drugiej z rzędu porażki doznała mająca ekstraklasowe aspiracje Arka. Po niedawnej porażce 1:3 z ŁKS, tym razem gdynianie ulegli u siebie Bruk-Betowi Termalice 1:2.

Do 71. minuty podopieczni Ryszarda Tarasiewicza prowadzili po golu Karola Czubaka, ale wówczas wyrównał wypożyczony z Widzewa Łódź Kacper Karasek, a w 80. minucie zwycięstwo "Słonikom" zapewnił Muris Mesanovic.

Arka ma 27 pkt i spadła na szóste miejsce, a drużyna z Niecieczy, która w poprzednim sezonie występowała w ekstraklasie, awansowała na siódme - 26.(PAP)