Niespodziewana porażka Rolnika Głogówek w Radomiu

Łukasz Baliński
Jesienią Rolnik zdobył wojewódzki Puchar Polski, potem otarł się o ćwierćfinał zmagań na szczeblu centralnym, a teraz ma szansę awansu do elity. Mirosław Szozda
Mające szansę na awans do ekstraklasy kobiet piłkarki Rolnika Biedrzychowice Głogówek właśnie nieco zagmatwały sobie sytuację. Nasz zespół przegrał bowiem w Radomiu z niżej notowaną Sportową Czwórką 2-3.

Taka porażka boli tym bardziej, że miejscowe końcowe minuty grały w osłabieniu i właśnie wtedy zdołały zdobyć gola na wagę trzech punktów, a w dodatku uczyniły to z rzutu karnego.

Do tego po ponad godzinie gry team z powiatu prudnickiego prowadził, gdy niebawem po wyjściu z szatni "jedenastkę" na gola zamieniła Ilona Kujawska. Radomianki jednak niespełna 10 minut później wyrównały, a potem stało się najgorsze...

Do przerwy z kolei mieliśmy remis gdyż bramkę dla przyjezdnych zdobyła niezawodna Kujawska. Tym razem to pani kapitan doprowadziła do wyrównania, gdyż gospodynie otworzyły wynik spotkania.

Potknięcie Rolnika wykorzystał współprowadzący do tej pory Rekord Bielsko-Biała, który rozbił u siebie Wandę Nowa Huta (Kraków) 4-0 i stał się samodzielnym liderem. Do tego naszej drużynie po piętach depcze Resovia Rzeszów, która pewnie ograła Rysy Bukowina Tatrzańska 3-0.

Teraz przed ekipami z 1 ligi blisko trzy tygodnie przerwy, a Rolnik wróci na boisko dopiero w weekend 13-14 kwietnia goszcząc Gol Częstochowa.

W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki: Gol Częstochowa - Respekt Myślenice 0-0, MUKS Tomaszów Mazowiecki - Sokół Kolbuszowa Dolna 1-0, ROW Rybnik - Tarnovia Tarnów 3-3.

Materiał oryginalny: Niespodziewana porażka Rolnika Głogówek w Radomiu - Nowa Trybuna Opolska