Niespodziewany lider. Jedenastka 3. kolejki Fortuna 1 Ligi według GOL24!

Piotr Szymański
autor: Piotr Szymański
Zakończona w niedzielę seria spotkań obrodziła w indywidualne popisy zawodniów. Duet Grzegorz Lech - Piotr Głowacki rozmontował Podbeskidzie, Michał Jakóbowski popisał się dubletem z Garbarnią, a w meczu z Wigrami błysnął utalentowany Jakub Moder. Sprawdźcie najlepszą jedenastkę 3. kolejki Fortuna 1 Ligi!

Adrian Lis (Warta Poznań)
W tej kolejce aż trzech bramkarzy obroniło rzuty karne. Stawiamy na Lis, który poza jedenastką miał najwięcej roboty spośród konkurentów i mocno przyczynił się do wygranej.

Piotr Kwaśniewski (Wigry Suwałki)
Lewy obrońca dośrodkował w pole karne do... prawego i tak padła pierwsza bramka dla Wigier w Opole. Ostatecznie goście powinni być zadowoleni z remisu 2:2.

Daniel Tanżyna (GKS Tychy)
Wpisał się na listę strzelców w drugim kolejnym spotkaniu. Tym razem nie dał szans w powietrzu zawodnikom GKS-u Katowice, a bramkarz nawet nie drgnął.

Wiktor Żytek (Puszcza Niepołomice)
W poprzednim sezonie był kluczowym zawodnikiem 3-ligowej Lechi Tomaszów Mazowiecki. Teraz dostał szansę dwa szczeble wyżej i pokazał już, że jest ciekawym i wszechstonnym graczem. Z GKS-em Jastrzębie zanotował dwie asysty.

Piotr Głowacki (Stomil Olsztyn)
Dynamiczny, błyskotliwy, z dobrze ułożoną lewą nogą. Głowacki strzelił dwa gole w cztery minuty i zapewnił wyjazdowe zwycięstwo Stomilowi. Przy obu trafieniach asystował Grzegorz Lech.

Wojciech Trochim (Chojniczanka Chojnice)
Udanie wprowadził się do nowego zespołu. Znowu otworzył wynik na początku spotkania (strzałem z główki po rzucie rożnym), a po przerwie wywalczył jeszcze rzut karny, z którego padła zwycięska bramka.

Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn)
Kapitalne zawody tego zawodnika. 35-letni Lech ośmieszył całą defensywę Podbeskidzia, gdy w 16. minucie popędził od środka boiska, minął kilku obrońców i pokonał bramkarza. Później dodał jeszcze dwie asysty.

Jakub Moder (Odra Opole)
Diamencik Lecha Poznań, który ma się ogrywać w Opolu. Moder błysnął w meczu z Wigrami. Zaczął od asysty, a później sam wpisał się na listę strzelców po ładnym, mierzonym uderzeniu.

Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów)
Jeszcze przez jakiś czas będzie się śnił obrońcom Garbarni. W niedzielę Jakóbowski miał swój dzień. Mecz w Krakowie zakończył z dubletem, a obie bramki zdobył po przerwie.

Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice)
Za szybki, nie do upilnowania dla graczy GKS-u Jastrzębie. Drzazga zdobył bramkę na 2:0, która załatwiła sprawę, a wcześniej maczał palce przy pierwszym trafieniu dla Puszczy, gdy przepuścił piłkę do Huberta Tomalskiego.

Daniel Rumin (GKS Katowice)
Uwaga, talent! Warto zwrócić uwagę na tego chłopaka. Rumin w poprzednim sezonie, w 3. lidze, zdobył aż 21 bramek. Teraz zdobył swoje drugie trafienie w tym sezonie, a gdyby nie bramkarz, mógł mieć spokojnie hat-tricka.

REZERWOWI: Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Adrian Piekarski (Wigry Suwałki), Bartosz Kieliba (Warta Poznań), Hubert Wołąkiewicz (Chojniczanka Chojnice), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Tomasz Wełnicki (Stomil Olsztyn), Bartłomiej Poczobut (GKS Katowice), Grzegorz Piesio (GKS Katowice), Mariusz Rybicki (Odra Opole), Krzysztof Biegański (Warta Poznań), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).