Nieudany rewanż Zagłębia

Marek Iwaniszyn
Niedziela z Ekstraklasa.net!
Niedziela z Ekstraklasa.net! Adam Konopka (Ekstraklasa.net)
Nie udał się rewanż Zagłębiu Lubin za jesienną porażkę z Piastem w Gliwicach 1:4. Na Dialog Arena "Miedziowi", mimo przewagi, zaledwie zremisowali 1:1. - Po tym meczu pozostaje spory niedosyt - przyznawał po meczu Marek Bajor.

Gospodarze prezentowali się w tym spotkaniu zdecydowanie lepiej. Przez długie minuty nic jednak z tego nie wynikało. Bramkę udało się strzelić dopiero w samej końcówce pierwszej części spotkania. Strzelcem pięknej bramki z woleja był Łukasz Hanzel.

Goście wyrównali w drugiej połowie. Znakomite podanie Sebastiana Olszara wykończył Kamil Wilczek, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z debiutującym w polskiej lidze bramkarzem "Miedziowych" - Bojanem Isailoviciem.

"Piastunki" punkt w dużej mierze zawdzięczają swojemu bramkarzowi - Rafałowi Kwapiszowi, który kilkukrotnie kapitalnymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Szczególnie efektowne był jego interwencje po strzałach Mouhamadou Traore.

- W wojnie o pozostanie w ekstraklasie każdy punkt będzie na wagę złota, my dzisiaj ten punkt zdobyliśmy i bardzo go sobie cenimy. Chciałbym bardzo, żebyśmy się w maju spotkali w dobrych nastrojach i żeby oba kluby pozostały w gronie najlepszych drużyn w kraju - mówił zadowolony z punktu trener gości - Dariusz Fornalak.