NK Radomlje - Śląsk Wrocław 1:2. Dublet Quintany dał Śląskowi Wrocław trzecie zwycięstwo tego lata

Piotr Janas
Piotr Janas
Cayetano Quintana strzelił słoweńcom dwie bramki
Cayetano Quintana strzelił słoweńcom dwie bramki FOT. Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław wygrał ze słoweńską drużyną NK Radomlje na jej terenie 2:1. Oba gole dla WKS-u zdobył Hiszpan Cayetano Quintana. Dla Śląska to trzecie zwycięstwo w czwartym letnim sparingu.

NK Radomlje - Śląsk Wrocław 1:2

Śląsk Wrocław przebywa na zgrupowaniu w słoweńskiej miejscowości Zreče. Wrocławianie przed wyjazdem na Słowenię wygrali przy Oporowskiej z pierwszoligowym GKS-em Tychy 3:1, a już na obozie przegrali z serbskim klubem FK Čukarički 0:1, w ostatnią sobotę pokonali 4. drużynę serbskiej ekstraklasy FK Radnički 3:1, a w niedzielę ograli 6. drużynę słoweńskiej ekstraklasy NK Radomlje 2:1.

Do przerwy „Wojskowi” prowadzili po bramce Cayetano Quintany, który w 41 min zabawił się z bramkarzem oraz jednym z obrońców i kładąc na ziemię obu, skierował piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie Quintana dołożył drugie trafienie, tym razem dobijając potężny strzał Michała Rzuchowskiego, po którym bramkarz sparował piłkę na słupek. Ta wylądowała pod nogami Hiszpana. Kilka minut później Quintana zszedł z boiska z poczuciem dobrze wykonanej pracy.

Słoweńcy odpowiedzieli trafieniem Ismira Nadarevicia w 73 minucie, ale to nie miało już znaczenia. Śląsk po 90 minutach mógł cieszyć się z trzeciej wygranej tego lata.

Śląsk Wrocław - NK Radomlje 2:1 (1:0)
Bramki: Quintana 41, 52 - Nadarević 73
Śląsk: Leszczyński (61. Mielcarz) - Konczkowski (61. Janasik), Bejger (46. Macenko), Grétarsson (46. Michalski), Wypart - Bergier (61. Yeboah), Lewkot (46. Borys), Rzuchowski (61. Olsen), Łyszczarz (46. Bukowski), Zylla (61. Jastrzembski) - Quintana (61. Expósito).
Radomlje (skład wyjściowy): Velić - Hrvoj, Čalušić, Vrhovac, Mešanović - Cerar, Nuhanovic, Čuić, Sever, Šošić - Hadžić.