Nudne zwycięstwo Górnika

Marcin Szczepański
W maju 2009 Wisła pokonała Górnika 3:1
W maju 2009 Wisła pokonała Górnika 3:1 Karol Karolczyk (Ekstraklasa.net)
Na własne życzenie Wisła Kraków uległa w Zabrzu Górnikowi 0:1. Cały mecz przeważali goście, ale to zabrzanie zadali w końcówce decydujące uderzenie. Bohaterem śląskiego zespołu został Aleksander Kwiek.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę miała Wisła. Mimo ataków niewiele z niej jednak wynikało. Górnik jedynie próbował kontrować, ale w nielicznych sytuacjach przeszkadzał Pawełek. Mecz do przerwy zawodził, bo z pewnością po spotkaniu dwóch tak renomowanych drużyn spodziewano się czegoś więcej.

Druga połowa bardzo długo była równie nudna co pierwsza. Niemrawe ataki Wisły najczęściej kończyły się przed polem karnym, a w najlepszej sytuacji Brożek podawał zamiast strzelać. Górnik czekał na swój moment do 83. minuty, ale wykorzystał go doskonale. Po długim podaniu w polu karnym piłkę do Kwieka odegrał Marciniak, a "Olo" pokonał bezradnego Pawełka.

W ostatnich minutach Wisła rzuciła się do rozpaczliwego odrabiania strat, jednak była równie bezproduktywna, co przez cały mecz. Obrazu gry nie zmieniło już wejście Żurawskiego, który do dawnej świetności raczej już nie wróci. Po meczu piłkarze Wisły sprawiali wrażenie podłamanych, a gospodarze schodzili z boiska żegnani owacją swoich kibiców.