Obcokrajowcy dołaczyli do kadry IV-ligowego BKS-u Bochnia

Piotr Pietras
Rozgrywki sezonu 2019/2020 zespół BKS-u Bochnia (w czarnych koszulkach) zakończył na 8. miejscu, notując na koncie siedem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek Marcin Kalinowski
Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa zespoły rywalizujące w IV lidze piłkarskiej rozpoczęły przygotowania do sezonu 2020/2021. Wśród nich drużyna BKS-u Bochnia, która do nowej edycji rozgrywek przystąpi z dwoma nowymi obcokrajowcami w składzie.

Zespół bocheński po przymusowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa treningi wznowił w połowie maja, gdy rząd nieco zluzował obostrzenia sanitarne dotyczące sportu.

- Od momentu, gdy można było trenować w mniejszych grupach rozpoczęliśmy zajęcia wprowadzające do sezonu. Z kolei od początku czerwca zawodnicy uczestniczą już w treningach typowo piłkarskich, które odbywają się trzy razy w tygodniu. Uzupełnieniem tygodniowego cyklu treningowego są natomiast gry kontrolne, które zaplanowane są w weekendy – informuje trener BKS-u Bochnia Janusz Piątek. - Cieszy mnie wysoka frekwencja podczas treningów. Po długiej przerwie zawodnicy są głodni gry, w czasie treningów pracują więc bardzo aktywnie i widać, że nie mogą się już doczekać ligowej rywalizacji – dodaje szkoleniowiec bochnian.

Zespół BKS-u Bochnia na tydzień przed wstrzymaniem rozgrywek rundy wiosennej z powodu epidemii koronawirusa zdążył jeszcze rozegrać mecz półfinałowy o Puchar Polski na szczeblu PPN Bochnia, w którym przegrał z Błyskawicą Proszówki 3:4 (w drugim półfinale Raba Książnice przegrała z ekipa IV-ligowego GKS-u Drwinia 1:4). W okresie przygotowawczym, po wznowieniu treningów, bochnianie rozegrali natomiast trzy mecze kontrolne, w których przegrali z III-ligową Wisłoka Dębica 0:5, pokonali występujący w klasie okręgowej zespół Orła Dębno 6:1, natomiast wczoraj przegrali z rywalizującym w klasie okręgowej Strażakiem Mokrzyska 1:2. W kolejnych meczach kontrolnych zespół BKS-u Bochnia zmierzy się z: IV-ligowym Dalinem Myślenice (4 lipca), beniaminkiem klasy okręgowej Błyskawicą Proszówki (11.7), IV-ligowym Lubaniem Maniowy (18.7) oraz z rywalizującą w klasie okręgowej Rabą Dobczyce (25.7).

Przed rozpoczęciem nowej edycji rozgrywek, której inauguracja planowana jest na początek sierpnia, w zespole bocheńskim nastąpiło kilka zmian kadrowych. Z drużyną pożegnał się Daniel Bukowiec, który piłkę nożna zamienił na futsal i będzie występował w zespole BSF Bochnia. Z nowych graczy w drużynie BKS-u pojawili się natomiast dwaj obcokrajowcy: Anglik Aliba Lando i Brazylijczyk Natha Bertuol, Mirosław Tabor (wrócił z zagranicy) oraz Arkadiusz Budzyn (ostatnio występował w zespole futsalowym Constract Lubawa, z którym w niedawno zakończonym sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski). Do kadry pierwszej drużyny zostali włączeni czterej wyróżniający się juniorzy. Ponadto w zespole bocheńskim testowani są także dwaj młodzieżowcy grający dotychczas w klasie okręgowej.

- Nadchodzący sezon będzie wyjątkowo trudny, a naszym celem jest zajęcie miejsca w górnej części tabeli – podkreśla Piątek. - W nowej edycji rozgrywek będziemy koncentrowali się na budowie perspektywicznego zespołu, który na przypadające za rok 100-lecie naszego klubu będzie stanowił monolit i będzie groźny dla najlepszych – dodał.