Oblany sprawdzian Arki Gdynia przed Superpucharem

KM
Piotr Hukało
Arka Gdynia 14 lipca zagra z Legią Warszawa o Superpuchar. W czwartek żółto-niebiescy po raz czwarty i ostatni sprawdzili się w meczu towarzyskim. Tym razem Arka przegrała z rumuńskim Dinamem Bukareszt 0:3.

Spotkanie rozpoczęło się remisowo, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Pierwszą akcję stworzyli Rumuni. Jednak Marcin Staniszewski, który przyszedł do Arki z Puszczy Niepołomice, wyłapał strzał. W 15. minucie piłka po raz pierwszy wpadła do siatki. Arbiter jednak nie uznał bramki Cvijanovicia, gdyż wcześniej jeden z zawodników Arki faulował. Swoją okazję wykorzystali pięć minut później rumuńscy goście. Dan Nistor precyzyjnym i silnym strzałem z dystansu pokonał Staniszewskiego i Dinamo prowadziło 1:0.

Chwilę później okazję na wyrównanie nowy nabytek Arki - Goran Cvijanović. Słoweński piłkarz dostał świetne podanie od Luki Zarandi, ale przestrzelił. Do końca pierwszej połowy okazję na wyrównanie miał jeszcze Bohdanow, ale minimalnie przestrzelił rzut wolny z ponad 20 metrów.

W drugiej połowie na bramce pojawił się 19-letni Kacper Krzepisz. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arkowcy zmarnowali kolejną okazję do wyrównania. Z indywidualną akcją zakończoną strzałem, wyszedł Adam Marciniak, ale bramkarz Dinama zdołał obronić uderzenie. Odbitą piłkę próbował dobić Aleksander Kolew, jednak nieskutecznie.

Chwilę później Kacper Krzepisz musiał po raz pierwszy wyciągać piłkę z siatki. Z prawej strony z ostrego konta strzelił Sergiu Hanca i piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki. Kolejne pięć minut i kolejna bramka dla Dinama. Tym razem Krzepisza strzałem z pola karnego pokonał Daniel Popa i Arka przegrywała 0:3.

Wyrównać próbował Michał Janota. Kolejny nabytek Arki dwa razy szukał drogi do bramki: raz niecelnie strzelając z 18. metra, a chwilę później główkując z pola karnego, jednak bramkarz Dinama świetnie wybronił strzał Janoty. W 65. minucie obie drużny wymieniły większość swoich graczy. Zmiany nie przyniosły jednak poprawy wyniku. Za to Rumuni mogli podwyższyć na 4:0, ale piłkę zmierzającą w okienko "wyciągnął" Krzepisz. Do końca Arce nie udało złamać defensywy Dinama Bukareszt i Rumuni wygrali 3:0.

Arka Gdynia - Dinamo Bukareszt 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Dan Nistor (20), 0:2 Sergiu Hanca (53), 0:3 Daniel Popa (58)

Arka: Staniszewski (46 Krzepisz) - Zbozień (65 Socha), Maghoma (65 Repka), Helstrup (65 Danch), Marciniak (65 Klimczak) - Zarandia (65 Sulewski), Bohdanow (65 Sołdecki), Nalepa, Janota (65 Łoś), Cvijanović (65 Danielak) - Kolew (65 Siemaszko)

Dinamo: Mutiu - Corbu, Popescu, Katsikas, Popovici - Hanca, Dudea, Nistor - Sorescu, Popa, Pesić. W II połowie grali także: Esanu - Olteanu, Grigore, Dima, Ciobotariu, Ehmman, Serban, Tircoveanu, Moldoveanu, Axente, Horsten

James Rodriguez na trybunach podczas meczu Anglia vs Kolumbia w 1/8 finału MŚ

Materiał oryginalny: Oblany sprawdzian Arki Gdynia przed Superpucharem - Dziennik Bałtycki