Oblany sprawdzian Portugalii przed MŚ. Holendrzy obnażyli ich największe słabości

DW
EAST NEWS
Portugalczycy bardzo słabo zaprezentowali się z Holandią. Stawiamy coraz więcej znaków zapytania w obliczu występu mistrzów Europy przed nadchodzącym mundialem w Rosji. Tym razem podopieczni Fernando Santosa przegrali 0:3 i nie zostawili kibicom żadnych powodów do optymizmu.

Portugalczycy już od samego początku niemrawo atakowali bramkę Jaspeera Cillessena. Wolne rozgrywanie piłki skończyło się w 11. minucie kontrą Holendrów. Pierwsza groźna akcja Oranje zakończyła się bramką. Piłkę posłaną ze środka boiska w pole karne wykorzystał Depay, który na wślizgu dziubnął piłkę, myląc w ostatniej chwili Anthonego Lopesa.

Po 33 minutach mieliśmy już 2:0. Iście treningowa bramka Holendrów. Matthijs de Ligt bardzo mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a później po prostu odbiła się od głowy Babela. Wcześniej Cristiano Ronaldo przewrócił się w polu karnym, ale sędzia dobitnie pokazał mu, że nic nie było. Kapitan Portugalii był wściekły.

Gola do szatni zdobył Virgil van Dijk. W doliczonym czasie pierwszej połowy Matthijs de Ligt zanotował drugą asystę w tym meczu. Młody stoper Ajaxu wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, zgrał piłkę na nogę Van Dijka, który znakomitym strzałem z woleja pokonał bramkarza Portugalii! Po tej akcji sędzia skończył pierwszą połowę.

W 61. minucie Joao Cancelo ukarany został drugą żółtą kartką i osłabił swoją drużynę. Po chwili Kilkoro kibiców wpadło na murawę, żeby zrobić sobie zdjęcie z Cristiano Ronaldo. Służby porządkowe szybko jednak zadziałały. Warto zanotować, że na 12 minut przed końcem na boisku zameldował się Justin Kluivert, syn słynnego Patricka.

Tego na pewno nikt się nie spodziewał. Holandia, która nie jedzie na Mistrzostwa Świata w Rosji wygrała bardzo wysoko z Mistrzem Europy!