Obraniak po meczu z Gladbach: Potrafimy przeciwstawić się zespołowi z czołowej "piątki"

Tomasz J. Górski
W zdecydowanie lepszych nastrojach po meczu z Borussią Moenchengladbach piłkarze Werderu rozmawiali z dziennikarzami. Zielono-biali doprowadzili do remisu pod koniec meczu za sprawą pięknego gola strzelonego przez Ludovika Obraniaka z rzutu wolnego. Co powiedzieli piłkarze po spotkaniu?

Ludovic Obraniak: – Mieliśmy problem by "wejść" w mecz, ale w drugiej połowie pokazaliśmy, że gra sprawia nam przyjemność oraz jesteśmy zespołem stwarzającym wiele okazji. Mogli państwo również zauważyć, że potrafimy przeciwstawić się zespołowi z czołowej "piątki".

Sebastian Prödl (obrońca): – Nie graliśmy tak źle w pierwszej połowie. Po prostu Gladbach wykonało dobrą robotę. Ale w drugiej połowie byliśmy lepsi bo podjęliśmy większe ryzyko. Byliśmy odważniejsi i pod koniec meczu zostaliśmy nagrodzeni.

Raphael Wolf (bramkarz): – Uważam, że po przerwie mieliśmy więcej z gry i pracowaliśmy by zdobyć jeden punkty, na który zasłużyliśmy.

Nils Petersen (napastnik): – Daliśmy z siebie wszystko pod względem walki. W drugiej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi niż na początku. Chcieliśmy być czujni i czekaliśmy. Mogli państwo zauważyć, że mieliśmy okazje i możemy zyskać wsparcie naszych kibiców gdy dajemy z siebie wszystko, co mamy.

W przyszłą niedzielę trzynasty w tabeli Werder (21 pkt.) zmierzy się we Frankfurcie nad Menem z Eintrachtem, który w tabeli jest "oczko" wyżej. Początek spotkania o godz. 15:30.

Źródło: werder.de / własne