Bartłomiej Bitner
Piłkarze Strzelca Chroberz w ostatnim meczu przegrali aż... 4:8. Obrońcy drużyny z gminy Złota muszą więc zdecydowanie poprawić swoją grę w najbliższym spotkaniu z Unią Małogoszcz. Bartłomiej Bitner
Na jazdę bez trzymanki zabrali w miniony weekend kibiców piłkarze Strzelca Chroberz i Victorii 2015 Skalbmierz. Nasi zawodnicy przegrali bowiem z rywalami aż… 4:8. To nawet jak na B-Klasę wynik niecodzienny. Chrobrzanie dramatycznie zaprezentowali się w defensywie. Czy w niedzielę, 27 maja, poprawią się w meczu z Unią w Małogoszczu?

Tuzin goli, jaki padł na stadionie Strzelca, był efektem bardzo radosnej gry obrońców obu drużyn. Tak naprawdę linie defensywne u nich istniały jedynie na papierze, ale że obrońcy ze Skalbmierza byli w dniu meczu nieco mniej ogórkowi, to dopuścili do straty „tylko” czterech bramek.

Strzelanie zaczęli piłkarze z Chrobrza. W sytuacji sam na sam bardzo dobrze zachował się Grzegorz Doroz. Potem do głosu doszli goście. Łukasz Łakota pokonał Marcina Czaję, ale nie bez jego winy. Chwilę później z 20 metrów w okienko przymierzył Michał Borek. W 26 minucie rezultat podwyższył Robert Banaszek, a w 38 minucie – Przemysław Antos. Oba gole padły po strzałach głową i fatalnym kryciu obrońców Strzelca. Chrobrzanie przed zejściem do szatni zdołali jednak zmniejszyć stratę. Uczynił to Grzegorz Doroz, który znów dobrze zachował się stając oko w oko z Sebastianem Bilem.

W drugiej połowie nie zmieniło się nic. Zawodnicy zdobyli w niej również sześć goli. Najładniejszego – i chyba w całym meczu – strzelił Paweł Prucnal, który po rajdzie zdecydował się na ładne uderzenie z 25 metrów. Bramka ta zmniejszała rozmiary porażki Strzelca, bo była na 4:6, ale w końcówce defensorzy z Chrobrza grali już na stojąco i dało to opłakany efekt.

W niedzielę, 27 maja, piłkarze z gminy Złota zagrają w Małogoszczu z Unią. Początek spotkania o godzinie 11.

Michał Jurecki developerem! Koło Kielc buduje osiedle

POLECAMY RÓWNIEŻ:

PODSUMOWANIE SEZONU LOTTO EKSTRAKLASY 2017/2018

OCENIAMY KORONĘ PO ZAGŁĘBIU. JAK WYPADŁA MŁODZIEŻ?

Jedenastka 37. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

BYŁEŚ NA MECZU KORONA - ZAGŁĘBIE? [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

Materiał oryginalny: Obrona nie istniała, Strzelec stracił aż... 8 goli. Czy defensorzy drużyny z Chrobrza w Małogoszczu zrehabilitują się za tę wpadkę? - Echo Dnia Świętokrzyskie