Oceniamy Jagiellonię za mecz z Wisłą: Konsekwentne pikowanie na dno

Mariusz Warda
Filip Modelski został zmieniony już w przerwie
Filip Modelski został zmieniony już w przerwie Wojcicech Wojtkielewicz / Polska Press
Jagiellonia Białystok po bardzo słabym spotkaniu, w którym tylko jedna drużyna grała na poważnie w piłkę, uległa krakowskiej Wiśle 1:4. Poniżej oceny graczy Jagi za ten fatalny mecz.

Bartłomiej Drągowski – 3
Cudowna interwencja w znakomitej sytuacji Burligi. Później świetnie powstrzymał Jankowskiego. Przy karnym nieco zbyt szybko się rzucił, co sprytnie wykorzystał doświadczony Brożek. Przy golu na 1:2 bez szans. Przy trzecim golu dla Wisły mógł się lepiej ustawić.

Filip Modelski – 1
Powstrzymał kontrę Wisły w 18. minucie. Później fatalnie sprokurował karnego dla Wisły faulując Burligę. Zmieniony już w przerwie.

Sebastian Madera – 2
Dał się na początku łatwo ograć Brożkowi. Później raz przerwał akcję Wisły, ale w kolejnej bardzo źle się zachował i stracił futbolówkę omal nie prokurując akcji bramkowej dla Wisły. Odnalazł się w polu karnym przy jednym z rzutów wolnych, ale nie miał do kogo odegrać, zdecydował się na strzał i tylko kunsztowi Cierzniaka zawdzięcza brak gola. Znacząco spuścił z tonu w stosunku do początku sezonu.

Igors Tarasovs – 3
Dobrze asekurował Maderę. Zwykle był w cieniu Polaka, ale tym razem to on był najlepszym defensorem. Świetnie przepchnął rywala przy sytuacji, którą zamienił na pierwszego w sezonie gola. W drugiej połowie smutny jak koledzy.

Jonatan Straus – 2
Początkowo wchodził do akcji ofensywnych wspierając Mackiewicza. Później miał problem nawet z wykonaniem rzutu z autu. Generalnie na poziomie całej defensywy Jagi. To nie jest komplement.

Taras Romanchuk – 3
Oczekiwał karnego po dość kontrowersyjnym starciu w polu karnym Wisły z Guzmicsem. Sędzia uznał jednak inaczej. Często cofał się do tyłu wspierając stoperów. To wsparcie okazało się jednak za małe.

Rafał Grzyb – 3
Decydował się na pressing w pobliżu pola karnego Wisły. Starał się naciskać nawet Cierzniaka. Niewiele z tego jednak wynikało.

Karol Mackiewicz – 2
Rzut wolny wykonywany w 3. minucie można rozpatrywać jedynie w kategoriach parodystycznych. Kolejna próba bardziej udana, ale przydałyby się korepetycje u Vassiljeva. Po faulu na nim Maciej Jankowski zobaczył żółtą kartkę. Niewiele pokazał poza szybkością.

Konstantin Vassiljev – 4
Próbował strzałów z dystansu. Znakomicie dograł z rzutu wolnego Tarasovsowi zaliczając tym samym asystę. Najlepszy gracz Jagi choć zaliczył też kilka niebezpiecznych strat.

Fedor Cernych – 3
Zastępował Frankowskiego i był dużo bardziej widoczny od kontuzjowanego skrzydłowego Jagi. Wspomagał defensywę, zmieniał strony boiska. Niestety, niewiele z jego starań wynikało. Krótko po przerwie zmieniony przez Świderskiego.

Piotr Grzelczak – 2
Mało widoczny. Nie uważał na spalone. Po faulu na nim żółtą kartkę zobaczył Guzmics. Nie miał wsparcia kolegów.

Rezerwowi:

Rafał Augustyniak – 1
Początkowo lepszy od Modelskiego, ale tamten nie postawił mu zbyt wysoko poprzeczki. Później zrównał się z kolegą nie pilnując skutecznie Macieja Jankowskiego przy golu na 1:3.