Oceniamy Legię za mecz z Piastem: Słaba gra, Ljuboja zbawieniem Ł3

Sebastian Kuśpik
Legia Warszawa-Piast Gliwice
Legia Warszawa-Piast Gliwice sylwester wojtas
Legia nie zagrała dobrego meczu. Podopieczni Jana Urbana nie pokazali się z dobrej strony, co przyznał zresztą na pomeczowej konferencji prasowej sam trener. Wojskowi pokazali charakter, wyciągając wynik z 0:2 na 3:2, ale nie podnosi to zbytnio ich ocen za to spotkanie.

Dusan Kuciak - 6
Nie zawinił przy bramkach Piasta. W pierwszej sytuacji Cuerda uderzył niezwykle precyzyjne, a przy golu Kędziory próbował ratować sytuację po błędzie Jędrzejczyka. Obronił instynktownie, jedną ręką, groźny strzał snajpera z Gliwic w 18. minucie i za to podnieśliśmy mu ocenę.

Jakub Wawrzyniak - 4
Próbował grać ofensywnie, ale poza wywalczeniem dwóch rzutów rożnych nie dało to drużynie większych korzyści. W obronie zamieszał nim za to kilka razy Izvolt, a w 30. minucie Matras, który później wyłożył futbolówkę Cuerdzie. Nie był to dobry mecz Kuby.

Michał Żewłakow - 4
Kapitan Legii ponosi część winy za pierwszą straconą przez Legię bramkę, gdy dał się wyprzedzić wbiegającemu Fernando Cuerdzie. Poza tym kilka razy dobrze asekurował toczącego ciężkie boje z Kędziorą Inakiego Astiza. Występ, ze względu na gola Hiszpana, nie może być oceniony wysoko.

Inaki Astiz - 5
Dobry mecz Hiszpana, który opiekował się pieczołowicie Wojciechem Kędziorą. Nie maczał palców przy straconych bramkach. Wywiązał się ze swojego zadania, bo Kędziora właściwie sytuacji nie miał, poza oczywiście "podaniem" Jędrzejczyka i strzałem w 18. minucie. I właśnie za tę akcję, w której Astiz pozwolił Kędziorze zerwać się do prostopadłej piłki, obniżyliśmy mu notę.

Artur Jędrzejczyk - 4,5
Strasznie trudno było ocenić Jędrzejczyka za to spotkanie, bo z jednej strony gola zawalił, a z drugiej strzelił, rehabilitując się poniekąd za fatalny błąd z 32. minuty. "Jędza" nie zagrał jednak na swoim normalnym poziomie, popełniając kilka prostych błędów. Miał okazję na bramkę jeszcze w pierwszej połowie, ale po dośrodkowaniu Gola trafił głową wprost w Trelę.

Legia Warszawa

LEGIA WARSZAWA - serwis specjalny Ekstraklasa.net

Janusz Gol - 5
Starał się Janusz coś w ofensywie zrobić, posyłał mnóstwo prostopadłych piłek i do Ljuboji i do Radovicia, ale Serbowie zazwyczaj dawali się łapać na spalone. Niczego wielkiego Gol nie zepsuł, choć mnie osobiście swoją grą nie porwał i nie wydaje mi się, by w Gdańsku również wyszedł w wyjściowej "11".

Ivica Vrdoljak - 5,5
Ivica zaczął grać zdecydowanie lepiej, gdy Gola nie było już na boisku. Chorwat jeszcze nie wrócił do formy sprzed kontuzji kolana (naderwane więzadła poboczne) i nie daje zespołowi odpowiedniej jakości. Miał znakomitą okazję do zdobycia gola w 74. minucie, ale po wyłożeniu piłki z rzutu wolnego na 11. metr nie zmieścił jej w świetle bramki.

Michał Kucharczyk - 5
Przeciętny mecz Kucharczyka, który notę obronił asystą przy kontaktowym golu Ljuboji w końcówce pierwszej połowy. "Kucharz" kilkukrotnie mógł lepiej zachować się pod bramką Treli, ale często zamiast dośrodkowywać, decydował się na strzały z trudnych pozycji, które nie miały zbyt wielkich szans powodzenia.

Jakub Kosecki - 5,5
Zdecydowanie nie tego spodziewaliśmy się po "Kosie". Po kapitalnym meczu w Szczecinie zawiesił sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej i dziś zupełnie do tego poziomu nie doskoczył. Nie radził sobie zbytnio z Matrasem, a pierwszy raz pokazał się z dobrej strony dopiero przy bramkowej akcji Ljuboji w 45. minucie. Zaraz po przerwie miał dwie okazje do zdobycia bramki, ale w obu znakomitymi umiejętnościami popisał się Trela. Pół oceny wyżej za większe zagrożenie stwarzane pod bramką Piasta niż w przypadku Kucharczyka.

Miroslav Radović - 3,5
Serb za bardzo chce zdobyć w końcu bramkę i często podejmuje bardzo złe decyzje. Dziś dawał się notorycznie łapać na spalone (4 razy) i zanotował kilka prostych strat. Przegrywał pojedynki 1 na 1 i w kilku sytuacjach na siłę szukał pozycji strzeleckiej, przez co tracił futbolówkę. Jakiś plus należy mu się za podanie do Furmana przy trzeciej bramce, ale to właściwie tyle dobrego, jeśli chodzi o grę Miro w tym meczu. To zdecydowanie nie był jego dzień.

Danijel Ljuboja - 7,5
Ocena właściwie tylko (i aż) za dwie strzelone bramki. Serbowi wyraźnie nie leżała dzisiaj gra. Nie trzymał linii spalonego (5 ofsajdów), nie pomagał nawet kolegom w rozegraniu piłki, jak to ma w zwyczaju. nawet gdy cofał się po futbolówkę, podawał niedokładnie. Wielki plus za pierwszego gola, którego zdobył kapitalnym strzałem piętą. Mimo słabszego występu jego wpływ na wynik zespołu był olbrzymi. Na Łazienkowskiej muszą dmuchać i chuchać, by Serb był cały czas gotowy do gry.

REZERWOWI:
Jorge Salinas - 5,5
Kapitalnie wyłożył piłkę z rzutu wolnego Vrdoljakowi i szkoda, że Chorwat tej sytuacji nie wykorzystał, bo miałby Salinas na koncie asystę. Bardzo dobrze napędził atak Legii, który dał jej trzeciego gola. Minus, jak zwykle, za uderzenie na bramkę, które bardziej postraszyło siedzące na trybunie dzieci niż bramkarza Piasta.

Dominik Furman - 5,5
Znakomicie poszedł za szybką akcją w 83. minucie, wykorzystując swoją świeżość po wejściu na boisko. Przytomnie wyłożył piłkę Ljuboji, notując ważną asystę.

Michał Żyro - 5
Grał krótko, ale pokazał się z dobrej strony w samej końcówce, odbierając piłkę w okolicach środka boiska Matrasowi i wyprowadzając szybki atak Legii, który zakończył nieudanym dryblingiem Radović. Wygrał główkę po ostatnim w meczu rzucie wolnym, po którym sędzia zakończył mecz.

Z Warszawy: Sebastian Kuśpik / Ekstraklasa.net