Oceniamy piłkarzy Zawiszy za mecz z Polonią Bytom. Waleczny Ostalczyk, Kopacz osłabił drużynę

Krzysztof Wiosna
Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom
Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom Adam Hak
Po raz kolejny wzięliśmy pod lupę zawodników bydgoskiego Zawiszy i oceniliśmy ich za wygrany mecz z bytomską Polonią (3:1). Zobacz, kto się wyróżniał, a kto zawiódł.

Oceniamy piłkarzy Zawiszy po meczu z Polonią Bytom (w skali 1-10):

Wojciech Kaczmarek - 7 - W pierwszej połowie meczu obronił bardzo groźny strzał Tomasza Górkiewicza, jednak przez większą część meczu nie miał za dużo do roboty. Kilkakrotnie wychodził przed własne pole karne, przerywając akcje bytomian. Nie ponosi winy za utratę bramki.

Piotr Petasz - 7 - Bardzo aktywny w akcjach ofensywnych, skuteczny w defensywie. Zaliczył bardzo udany powrót do pierwszej drużyny po okresie gry w rezerwach. Zdobył bramkę otwierająca wynik spotkania, która ułożyła grę.

Bartosz Kopacz – 3 - Najsłabszy zawodnik niebiesko-czarnych w meczu z bytomską Polonią. W pierwszej połowie stracił piłkę przed własnym polem karnym, co gdyby nie asekuracja Piotra Petasza mogło się skończyć utratą bramki. Osłabił zespół przedwczesnym zejściem z boiska za dwie żółte kartki.

Łukasz Skrzyński - 6 - Bardzo pewny występ kapitana bydgoskiego zespołu. Po kilku słabszych występach, zanotował sporą poprawę.

Błażej Jankowski - 5 - Rozegrał dobre spotkanie, jednak ponosi odpowiedzialność za utratę bramki, gdy zbyt słabo wybijał piłkę.

Tomasz Ostalczyk - 7 - Kolejny bardzo dobry występ. W pełni wykorzystał swoją szansę i w rundzie wiosennej powinien grać częściej. Warte podkreślenia u Ostalczyka także wielkie zaangażowania i walka o piłkę do samego końca, gdzie leżąc potrafił wyłuskać obrońcy piłkę i zagrać do Masłowskiego.

Hermes - 6 - Aktywny na boisku. Często w posiadaniu piłki. Nie schodzi poniżej dobrego poziomu.

Kamil Drygas – 8 - Przez cały mecz był bardzo aktywny. W kilka minut zadał Polonii dwa ciosy, po których bytomianie stracili (mimo gry w przewadze) nadzieje na osiągniecie korzystnego rezultatu.

Adrian Błąd -7 - Bardzo aktywny szczególnie w pierwszej części meczu. Oddał kilka strzałów, które nie znalazły jednak drogi do bramki. Asystował przy drugim trafieniu Kamila Drygasa.

Michał Masłowski - 6 - Kolejny bardzo dobry występ tego młodego zawodnika. Należy mieć nadzieję, że w rundzie wiosennej będzie prezentował podobny, a nawet lepszy poziom i dzięki temu Zawisza wywalczy awans do Ekstraklasy.

Rafał Leśniewski - 6 - Asystował przy pierwszej bramce zdobytej przez Kamila Drygasa. Aktywny i do czego zdążył już przyzwyczaić bydgoskich kibiców - waleczny.

Rezerwowi:

Tomasz Chałas - zmienił Rafała Leśniewskiego i już kilka minut po pojawieniu się na boisku mógł zdobyć bramkę. W doliczonym czasie gry zderzył się z bramkarzem gości - Mateuszem Miką, jednak nic poważnego mu się nie stało.

Jakub Wójciki - brak oceny, grał zbyt krótko.

Daniel Mąka - brak oceny, grał zbyt krótko.