Oceniamy Portowców. Kilka siódemek po wygranej Pogoni z Miedzią

Maurycy Brzykcy
Dante Stipica obronił rzut karny w meczu Pogoni z Miedzią (3:2).
Dante Stipica obronił rzut karny w meczu Pogoni z Miedzią (3:2). Wiola Ufland / pogonszczecin.pl
Pogoń Szczecin wygrała z Miedzią Legnica 3:2, ale dość mocno się męczyła przez całe spotkanie. Spadkowicz napędził faworytowi sporo strachu. Kto w gronie Portowców wypadł najlepiej w tym pojedynku?

Dante Stipica (7) - wybronił groźny strzał przed rzutem karnym, a chwilę później samą jedenastkę.

Paweł Stolarski (6) - zaczął słabiej, ale im mecz trwał dłużej, tym szło mu lepiej. Aktywny w ofensywie.

Danijel Loncar (4) - najsłabszy z obrońców, sprokurował rzut karny, zmieniony już w przerwie.

Benedikt Zech (6) - niezły występ, ale spadkowicz nie powinien sprawiać aż tak dużych problemów defensywie.

Leonardo Koutris (7) - jak zwykle szybki, przebojowy, chętny do włączania się do akcji, duży udział przy golu na 3:2.

Wahan Biczachczjan (7) - zagrał w pierwszym składzie i był jednym z najlepszych na boisku. Po akcji z Grosickim wywalczył karnego, oddał kilka strzałów.

Damian Dąbrowski (7) - kapitan poprowadził swój zespół do zwycięstwa, strzelił ważnego gola na 1:1

Mateusz Łęgowski (5) - kilka fajnych akcji kombinacyjnych, jeden świetny rajd, czuje się coraz pewniej w pierwszym składzie.

Alexander Gorgon (6) - aktywny, dobrze rozdzielający piłki.

Kamil Grosicki (6) - gol z rzutu karnego, dużo dośrodkowań, kilka strzałów.

Pontus Almqvist (5) - słabszy występ, ale zanotował asystę przy golu Dąbrowskiego.

Luka Zahovic (5) - dostał całą drugą połowę, ale rewolucji na boisku nie zrobił.

Marius Malec (5) - zmienił Loncara i zagrał solidnie.

Sebastian Kowalczyk (5) - stracił miejsce w pierwszym składzie, ale ambitnie walczy o powrót do niego.

Triantafyllopoulos i Wędrychowski grali zbyt krótko by ich ocenić.