Oceny Lecha za mecz z Wisłą Płock: błysk Majewskiego i przebudzenie Kownackiego

Maciej Brzeziński
Oceny Lecha za mecz z Wisłą Płock
Oceny Lecha za mecz z Wisłą Płock Roger Gorączniak
Lech Poznań pokonał na Inea Stadionie Wisłę Płock 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Dawid Kownacki i Marcin Robak. Zobacz jak oceniliśmy lechitów za to spotkanie!

Matus Putnocky – występ bez historii. Gdyby miał ze sobą krzesło, to mógłby na nim siedzieć przez 90. minut i się nie ruszać, bo zawodnicy z Płocka nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji, aby zmusić Słowaka do interwencji.
Ocena: 5

Tomasz Kędziora – bardzo denerwował w pierwszej części gry, kiedy zanotował kilka strat i niecelnych dośrodkowań. W drugiej połowie grał bez zarzutu.
Ocena: 5

Jan Bednarek – dyrygent formacji defensywnej Kolejorza. Grał konsekwentnie od pierwszej do ostatniej minuty i nie popełniał żadnych błędów.
Ocena: 6

Paulus Arajuuri – wskoczył do składu na skutek kontuzji Lasse Nielsena i z pewnością nie przekonał do siebie trenera oraz kibiców. Grał bardzo niepewnie, a rozgrywanie przez niego piłki często kończyło się stratami. Na szczęście płocczanie nie potrafili tego wykorzystać.
Ocena: 3

Tamas Kadar – już od dawna Węgier nie zagrał tak dobrego spotkania. Szczególnie był bardzo widoczny w ofensywie. Próbował strzałów z dystansu, ale bezskutecznie.
Ocena: 6

Abdul Aziz Tetteh – destrukcja to jego drugie imię. W defensywie zrobił to, co do niego należało. Często asekurował kolegów.
Ocena: 5

Radosław Majewski – w końcu pokazał większą namiastkę swoich umiejętności. bardzo aktywny w ofensywie, o czym świadczy chociażby piękna asysta przy golu Dawida Kownackiego.
Ocena: 6

Maciej Makuszewski – w ostatnich tygodniach przyzwyczaił nas do tego, że gra bardzo dobrze i jest motorem napędowym Lecha. W sobotę zagrał o wiele słabiej i trudno się doszukać dobrych zagrań tego zawodnika.
Ocena: 4

Darko Jevtic – w sobotę zagrał na skrzydle i widać, że to nie jest jego ulubiona pozycja. Zdecydowanie lepiej czuje się w środkowej części boiska.
Ocena: 4

Maciej Gajos – nie zagrał źle, ale fajerwerków nie było. Solidny występ byłego pomocnika Jagiellonii.
Ocena: 5

Dawid Kownacki – we wtorek strzelił ważnego gola Wiśle Kraków, a w sobotę otworzył wynik przeciwko Wiśle Płock. Popularny „Kownaś” wychodzi z głębokiego dołka i z każdym meczem powinno być już coraz lepiej.
Ocena: 6

REZERWOWI:
Marcin Robak
– zagrał dwadzieścia minut, ale zdążył strzelić gola. Co prawda z rzutu karnego, ale jedenastki też trzeba umieć egzekwować.
Ocena: 6

Łukasz Trałka – wszedł z ławki i zrobił to co do niego należało. Grał bez zarzutu w defensywie, a po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny.