Oceny piłkarzy Lecha po meczu z Ruchem. Szwajcarska precyzja Jevticia, dobry czas Gergo

Karol Maćkowiak/Głos Wielkopolski
Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3
Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 Arkadiusz Gola / Polska Press
Lech Poznań wygrał w Chorzowie z sąsiadem w tabeli 3:1 po pięknym golu Macieja Gajosa i dwóch trafieniach Darko Jevticia. Honorową bramkę dla Ruchu zdobył Mariusz Stępiński. Oto, jak oceniliśmy lechitów za to spotkanie!

JASMIN BURIĆ – 6
Miał nieco szczęścia, bo sędzia nie uznał dwóch bramek strzelonych przez Ruch. Poza tym irytujące są jego niecelne wybicia. Celnych strzałów ze strony Ruchu było jak na lekarstwo, więc nie miał zbyt dużo pracy.

KEBBA CEESAY – 6
Zastąpił Tomasza Kędziorę i spisał się bez zarzutu. Nieźle wyglądała jego współpraca z Gergo Lovrencsicsem w ofensywie. Ceesay często przebywał na połowie gospodarzy.

PAULUS ARAJUURI – 6
Wojownik, grał agresywnie na wyprzedzenie, starał się cały czas być blisko przeciwników. Cały czas skoncentrowany, trudno mieć do niego uwagi. Od kilku tygodni trzyma równą, dosyć wysoką formę.

MARCIN KAMIŃSKI – 5
Dobrze czuje się w parze z Arajuurim. Ostatnio obrona Lecha spisuje się o wiele pewniej. Szkoda tylko, że Kamiński dostał czwartą żółtą kartkę, przez co będzie musiał pauzować w meczu z Legią, który już za tydzień.

TAMAS KADAR – 5
Momentami grał nieco zbyt ostro, w jednej z sytuacji sędzia Marciniak mógł dopatrzeć się faulu Węgra na Stępińskim. Wygląda na to, że wygrał rywalizację z Władimirem Wołkowem i drużynie wychodzi to na dobre. Spóźniony, do spółki z Arajuurim, przy golu na 2:1.

ŁUKASZ TRAŁKA – 6
Aktywny zwłaszcza przy pojedynkach w powietrzu. Wraz z Tettehem nie zawsze panował nad tym, co działo się tuż przed polem karnym Lecha, ale większość drobnych pomyłek uszło im na sucho.

AZIZ TETTEH – 5
W pierwszej połowie lepszy, nawet raz znalazł się pod bramką rywali. Po przerwie był w zasadzie zupełnie niewidoczny, niewiele dawał zespołowi. Stać go na pewno na więcej. Jego grę można podsumować jednym słowem: subtelna.

GERGO LOVRENCSICS – 7
Ostatnio ma niezły czas – w meczu z Cracovią zaliczył asystę, a przeciwko Ruchowi był jednym z bardziej aktywnych piłkarzy Lecha. Jego doskonałe podanie do Darko Jevticia dało Lechowi drugą bramkę. Gergo, tak jak zapowiadał, zostanie liderem Lecha?

MACIEJ GAJOS – 7
Widać, że na pozycji ofensywnego pomocnika czuje się najlepiej – udowodnił to choćby doskonałym strzałem na 1:0. Meczem przeciwko Ruchowi pokazał, że zasługuje na to, by grać w wyjściowym składzie.

DARKO JEVTIĆ - 8
Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu młodego Szwajcara, zagrał koncertowo. Jak już zaczął strzelać, to seryjnie, bo od razu zdobył dwie bramki. Przy drugim golu wykazał się szwajcarską precyzją.

DAWID KOWNACKI – 5
Nieco niewidoczny, zbyt często się ślizgał w decydującym momencie, co było denerwujące. Nie miał swoich okazji do zdobycia bramek, więc został dosyć szybko zmieniony przez Sisiego. Przeciętny występ.