Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Pogonią: Wolski do kadry

Jacek Czaplewski
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 4:0
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 4:0 Piotr Hukalo
LOTTO Ekstraklasa. Piętnasty mecz wygrany u siebie, szósty z rzędu bez straconego gola. Lechia Gdańsk udanie finiszuje - u siebie pokonała Pogoń Szczecin 4:0. Oto oceny jakie wystawiliśmy jej piłkarzom.

Noty wystawiliśmy w skali od 1 do 10.

Dusan Kuciak (5) – Prawda jest tak, że w tym meczu był bezrobotny. Może jeden strzał był poważny. Reszta albo niecelna albo na zatrzymanie zębami. Najbardziej to zmachał się sprintem pod drugie pole karne gdzie gratulował Wiśniewskiemu gola. Fajnie, że trenera Nowaka sam zachęcał do zmiany, bo godnie pożegnać również Bąka.

Mario Maloca (7) – Bardzo dobry mecz, zresztą kolejny. Co musiał to przechwycił, przerwał, skasował. Bez niego nie byłoby przeszło 550 minut bez straconego gola.

Steven Vitoria (6) – Pamiętamy doskonale jego oklaskiwanie bramkowej akcji Wisły Kraków. Zapamiętamy również ostatnie występy w tym ten. I to już jak najbardziej pozytywnie. Spokój, pewność, skuteczność. No i asysta na sam koniec.

Joao Nunes (6) – Zastępował Jakuba Wawrzyniaka, który doznał kontuzji. Spełnił swoją rolę. Był niemal bezbłędny.

Lukas Haraslin (6) – Swoje zrobił. Parę razy dał się sfaulować. Uczestniczył też w większości ofensywnych akcji.

Milos Krasić (6) – Niezły występ. Zagrał do ostatniego gwizdka. To od jego dośrodkowania zaczęła się bramka na 4:0. To on zagrał również na czyste pole do Marco Paixao, który jednak zmarnował okazję.

Ariel Borysiuk (7) – Trzymał poziom w środku pola. Był zabezpieczeniem dla ofensywnych graczy. Czuli się swobodniej mając go za plecami. Zostanie na kolejny sezon?

Rafał Wolski (8) – To jest piłkarz na miarę powołania do reprezentacji Polski. Kolejny mecz na poziomie, na dodatek okraszony dwiema asystami. Czy w środę rzeczywiście znajdzie się na liście Adama Nawałki?

Simeon Sławczew (6) - Nie było jasne czy zagra. Zagrał i to w pełnym wymiarze czasowym. Sprawnie zorganizował grę.

Sławomir Peszko (6) – Miał w tym meczu parę zrywów. Nie takich jak Wolski, ale też potrzebnych. Kwadrans przed końcem opuścił boisko.

Marco Paixao (9) – Liczby znów go bronią. Hat-trick z Jagiellonią, hat-trick teraz z Pogonią. Osiemnaście goli i taka sama szansa na tytuł najlepszej strzelby co Marcin Robak.

Weszli z ławki:
Flavio Paixao – Wszedł na ostatnie dwadzieścia minut. Niczym szczególnym się nie wyróżnił. Pozostawiamy bez oceny.
Piotr Wiśniewski – Przepięknie ziściła mu się długoletnia przygoda z Lechią. Odpowiedział na hasło kibiców "Wiśnia gol!". Wymarzone zakończenie. I zasłużone!
Mateusz Bąk – Fajnie, że wynik się ułożył i mógł wejść na boisko. Miał jedną ważną interwencję. Tak samo jak "Wiśnia" zasłużył sobie na ostatni mecz.