Odra Opole grała sparing z Puszczą Niepołomice. Skończyło się porażką 1-2

Łukasz Baliński
Gola dla Odry zdobył Mateusz Gancarczyk.
Gola dla Odry zdobył Mateusz Gancarczyk. Łukasz Baliński
Drugi mecz kontrolny rozegrali piłkarze Odry Opole. W piątek w południe zmierzyli się z Puszczą Niepołomice i przegrali 1-2.

Gola dla naszego zespołu zdobył po niespełna 150 sekundach gry Mateusz Gancarczyk. Rywale odpowiedzieli dopiero w drugiej połowie, za to podwójnie. Najpierw, niespełna 10 minut, po zmianie stron wyrównali, a potem w samej końcówce zdobyli bramkę na wagę triumfu.

W pierwszej połowie Odra zagrała w składzie Odra: Kuchta - Tabiś, Kamiński, Żemło, Winiarczyk - Nowak, Niziołek, Wróbel, Gancarczyk, Janus - Czapliński. Po zmianie stron natomiast na boisku pojawili się Sapielak - Szrek, Kamiński (67. Żemło), Wypych, Matuszewski - Żak, Niziołek (67. Nowak), Kort, Mikinic, Klimek - Czapliński (67. Wróbel).

Warto odnotować, iż spotkanie odbyło się w Bytomiu gdyż sztaby obu tych drużyn ustaliły, że spotkają się „pośrodku drogi”...

Tym samym podopieczni Dietmara Brehmera zakończyli pierwszą cześć przedwiosennych zajęć. Teraz do poniedziałku dostaną nieco wolnego, a potem już rozpocznie się bezpośredni etap przygotowań do meczów ligowych.

- Będzie ciężko, długo, intensywnie, ale wszystko z piłką - tłumaczył trener niebiesko-czerwonych, a w tym drugim okresie, w dniach 1-6 lutego, jego team czeka choćby obóz w Kleszczowie niedaleko Bełchatowa. - Nie musimy wyjeżdżać do południowych krajów. Tam będzie wszystko co nam potrzeba.

Ponadto dojdą jeszcze cztery gry kontrolne. Kolejno z KKS-em Kalisz (30.01), GKS-em Katowice (6.02), Ślęzą Wrocław (13.02) i Miedzią Legnica (20.02).