Odra Opole

0

ŁKS Łódź

4

• Koniec meczu! ŁKS od samego początku sezonu zgłasza chęć powrotu do Ekstraklasy. Łodzianie zainaugurowali sezon w Opolu i prowadzili już od 6. minuty spotkania. Ostatecznie wygrali aż 4:0.

• Podanie do Sekulskiego w polu karnym, napastnik oszukał dwóch rywali Odry i plasowanym strzałem pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL! ŁUKASZ SEKULSKI!

• W końcu dobra akcja gospodarzy! Matuszewski groźnie dośrodkował w pole karne, doszedł do strzału Czapliński, ale nie trafił w bramkę.

• Sajdak zastąpił Trąbkę.

• Goście spokojnie wymieniaja między sobą futbolówkę.

• Sprytne zagranie do Pirulo, ten urwał się obrońcom, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił nie do obrony!

• GOOOOOOL! PIRULO!

• Tosik za Rozwandowicza.

• Kostrzycki za Żemło.

• Nowak zastąpił Janusa.

• Taktyczny faul Pirulo.

• Seria nieudanych wybić piłek przez zawodników ŁKS-u, ale Malarz uprzedził swoich kolegów i wznowił szybkim wyrzutem.

• Groźne uderzenie Sekulskiego. Napastnik strzelał z ok. 16 metrów i na posterunku był Weinzettel.

• Dłuższa chwila, gdy ŁKS jest przy piłce. Spokojne konstruowanie akcji, ale goście nie chcą forsować ataków. Wynik jest dla nich wręcz wymarzony.

• Ostre wejście Pirulo w nogi rywala, lecz sędzia odpuszcza karanie piłkarzy żółtymi kartkami.

• Tabiś dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka została wybita przez Sobocińskiego.

• Janus próbował wymusić rzut karny. Znów arbiter nie gwizda.

• Duże zamieszanie pod bramka gości. Miejscowi nie zdołali oddać strzału, ale sygnalizowali zagranie ręką przez Dąbrowskiego. Gwizdek sędziego milczy.

• W przerwie doszło jeszcze do zmiany w zespole ŁKS. Corrala zastapił Sekulski.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i w miejscu wylądowania piłki świetnie wyskoczył Corral. Napastnik głową pokonał Weinzettela. Mamy już 2:0 dla gości.

• GOOOOOOOL! SAMU CORRAL!

• Ratajczyk urwał się na skrzydle, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Tabiś zamieszał się w swoim dryblingu i wybiegł z futbolówką poza boisko.

• Uderzenie Janusa z rzutu wolnego obronione przez Malarza. Sparowana do boku piłka wypada z boiska i mamy korner.

• Za mocne zagranie Pirulo do Ratajczyka i piłka pada łupem Weinzettela.

• I mamy zmianę w bramce Odry. Weinzettel zastąpił kontuzjowanego Kuchtę.

• Kuchta odniósł jakiś uraz podczas starcia w polu karnym. Chyba potrzebna będzie zmiana.

• Dąbrowski faulował ostro rywala i mamy kartkę.

• Za głębokie dośrodkowanie na głowę Corrala i Kuchta łapie piłkę w powietrzu.

• Chwila uspokojenia. Przez moment ŁKS miał piłkę na połowie Odry i swobodnie ją rozgrywał, ale teraz gospodarze w odwecie.

• Bardzo niecelny strzał Piotra Żemło. Od bramki rozpocznie Malarz.

• Dośrodkowanie Janusa z prawej strony, ale obrońcy ŁKS-u wysoko wyskoczyli i zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kapitalne uderzenie Domingueza! Bomba pomocnika ŁKS-u zatrzymuje się na poprzeczce bramki Kuchty.

• Zamieszanie przed polem karnym i Mikinić uderzał z woleja, ale nieczysto i od bramki rozpoczną rywale.

• Odra w posiadaniu piłki, gospodarze długo budują atak pozycyjny.

• Bardzo ładne uderzenie Trąbki, piłka odbiła się jeszcze od rąk Kuchty, ale ostatecznie wpadła do siatki.

• GOOOOOOL! MICHAŁ TRĄBKA!

• Teraz fatalnie wykonał rzut wolny zawodnik Odry i spokojnie łodzianie przejęli piłkę.

• Janus dośrodkował, ale za mocno i Malarz rozpocznie od piątego metra.

• Zaczynamy!

• Co ciekawe, w sezonie 2020/2021 kibice w Stanach Zjednoczonych będą mogli obejrzeć trzy mecze z każdej kolejki, których w Polsce bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Spotkania w USA dostępne będą na platformie SLING TV.

• Pierwszoligowcy grali już w tym sezonie. Zmierzyli się z ekstraklasowymi zespołami w Pucharze Polski. Odra przegrała u siebie z Lechem Poznań, natomiast ŁKS wyeliminował Śląsk Wrocław.

• - Życzyłbym sobie, żebyśmy w każdym spotkaniu byli drużyną dominującą - zapowiada w przedsezonowej rozmowie trener opolan Dietmar Brehmer.

• W ŁKS wszyscy wierzą, że będzie to udana inauguracja. Trener Wojciech Stawowy mówił podczas konferencji prasowej: - Chcemy dobrze wystartować. Uważam, że zespół jest dobrze przygotowany do rywalizacji w pierwszej lidze, co było widać w pucharowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Wszyscy piłkarze są zdrowi, w drużynie jest bardzo dobra atmosfera. Wierzę w ten zespół i w to, że plan, który mamy nakreślony na ten mecz, zostanie zrealizowany.

• Odra w poprzednim sezonie wywalczyła utrzymanie w ostatnich kolejkach. ŁKS spadł z Ekstraklasy z jednym z najgorszych wyników w historii. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze starcie?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Odra - ŁKS!

red

Odra ŁKS transmisja

Odra Opole - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Grzegorz Galasinski

Odra Opole - ŁKS ONLINE. Piątkowym meczem u siebie z ŁKS-em Odra Opole rozpocznie zmagania w sezonie 2020/21 Fortuna 1 Ligi. - Życzyłbym sobie, żebyśmy w każdym spotkaniu byli drużyną dominującą - zapowiada w przedsezonowej rozmowie trener opolan Dietmar Brehmer. Odra w poprzednim sezonie wywalczyła utrzymanie w ostatnich kolejkach. ŁKS spadł z Ekstraklasy z jednym z najgorszych wyników w historii. Jak będzie w piątek?

Odra - ŁKS ONLINE

- Fakt, że utrzymaliśmy się w 1 lidze bardzo mi pomógł we właściwej regeneracji. Okres urlopowy był krótki, ale mi osobiście tydzień wypoczynku poza krajem, na greckiej Krecie, wystarczył do naładowania akumulatorów. Oczywiście podczas wakacji gdzieś daleko w mojej głowie krążyły myśli dotyczące piłki nożnej, ale nie były one przytłaczające czy stresujące. Zarząd w tym czasie bardzo dobrze realizował nasze plany transferowe, więc mogłem w pełni skupić się na wypoczynku. - mówi szkoleniowiec Odry, Dietmar Brehmer.

Odra - ŁKS NA ŻYWO. W ŁKS wszyscy wierzą, że będzie to udana inauguracja. Trener Wojciech Stawowy mówił podczas konferencji prasowej: - Chcemy dobrze wystartować. Uważam, że zespół jest dobrze przygotowany do rywalizacji w pierwszej lidze, co było widać w pucharowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Wszyscy piłkarze są zdrowi, w drużynie jest bardzo dobra atmosfera. Wierzę w ten zespół i w to, że plan, który mamy nakreślony na ten mecz, zostanie zrealizowany.

Szkoleniowiec ełkaesiaków już trzy dni temu twierdził, że nie będzie miał dylematów przy ustalaniu wyjściowej jedenastki na piątkowy pojedynek w Opolu. Jego zdaniem wnikliwa obserwacja postawy i zaangażowania zawodników podczas letnich przygotowań sprawiła, że nie musiał się bić z myślami, na kogo postawić w pierwszej jedenastce, a kogo odesłać na ławkę rezerwowych.

Odra - ŁKS LIVE. Pierwszoligowcy grali już w tym sezonie. Zmierzyli się z ekstraklasowymi zespołami w Pucharze Polski. Odra przegrała u siebie z Lechem Poznań, natomiast ŁKS wyeliminował Śląsk Wrocław. - Kilka wniosków na bazie tego spotkania wyciągnęliśmy. Wiemy, że trzeba jeszcze trochę czasu poświęcić na wkomponowanie nowych bocznych obrońców. Mieliśmy też trochę problemów z zabezpieczeniem pola karnego. Nie satysfakcjonowała nas również jakość biegowa, ale to wynikało przede wszystkim z tego, że zagraliśmy po zaledwie ośmiu dniach treningów. Generalnie Lech pokazał nam kilka różnych aspektów taktycznych, nad poprawą których musimy solidnie popracować - mówił Brehmer.

Odra - ŁKS TRANSMISJA

Mecz Odra - ŁKS odbędzie się w piątek 28 sierpnia o godz. 17:40. Transmisja w Polsat Sport. Internetowa relacja LIVE dostępna oczywiście w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.