Odra Opole na koniec zgrupowania wygrała sparing

Łukasz Baliński
Odra Opole przygotowuje się do piłkarskiej wiosny.
Odra Opole przygotowuje się do piłkarskiej wiosny. Mirosław Szozda
Zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim zakończyła Odra Opole. I to udanie, albowiem nasi piłkarze wygrali mecz sparingowy.

Podopieczni Dietmara Brehmera pokonali Górnika Polkowice 2-1. Tym samym zwyciężyli drugi swój mecz kontrolny na dwa rozegrane. Wszak w poprzedni weekend ograli Ruch Zdzieszowice 2-0.

Starcie z ekipą Dolnego Śląska było ostatnim etapem zgrupowania, na którym opolanie przebywali przez sześć dni. Spośród 24 obecnych tam piłkarzy nie zagrało w nim tylko czterech. Na boisko nie wybiegli z kolei trzeci bramkarz junior Błażej Sapielak, oszczędzany jeszcze po kontuzji i rehabilitacji Rafał Niziołek oraz Mateusz Czyżycki i Mateusz Kamiński, którzy zmagają się z drobnymi urazami.

Od pierwszych minut za to wybiegł nowo pozyskany bramkarz Tobiasz Weinzettel. Choć w jego przypadku trzeba raczej pisać o powrocie do klubu po niespełna roku przerwy. Trenował bowiem z niebiesko-czerwonymi już od pewnego czasu, ale teraz został już oficjalnie potwierdzony.

Już w Opolu z kolei powinna zapaść decyzja czy z zespołem zostaną dwaj inni testowani zawodnicy. 23-letni obrońca Konrad Kostrzycki z Ruchu Zdzieszzowice i trzy lata młodszy pomocnik Jarosław Czernysz z Polonii Bytom.

Co do samego meczu z polkowiczanami, to trzeba przyznać, że grająca poziom niżej ekipa w pierwszej połowie nieco przeważała. Odra też jednak miała dwie dobre okazję, a obu nie wykorzystał Szymon Skrzypczak. Raz zabrakło mu precyzji, raz centymetrów wzrostu.

Po zmianie stron opolanie zyskiwali inicjatywę, aż po niespełna 10 minutach gry Arkadiusz Piech wykorzystał bardzo dobre podanie Kacpra Pudlika czyli juniora starającego się o „angaż w seniorach”. Niespełna kwadrans później rywale wyrównali, ale zaraz potem znowu nasi piłkarzy wyszli na prowadzenie. Tym razem za sprawą Thijsa Timmermansa. Holendrowi podawał z kolei Mateusz Wypych.

W pierwszej połowie barwy naszego zespołu bronili: Weinzettel - Wróblewski, Kostrzycki, Słaby, Winiarczyk - Czernysz, Timmermans, Bonecki, Wróbel, Błanik - Skrzypczak. W drugiej grali ponadto: Kuchta - Janasik, Wypych, Trojak, Janus, Pudlik, Mikinic, Piech, Wnuk.

Warto odnotować, iż kolejne spotkanie Odra rozegra już u siebie. W sobotę 1 lutego (godz. 14, w Centrum Sportu) ugości ligowego rywala Miedź Legnicę.