Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Lider zamierza powiększyć przewagę

Fortuna 1 Liga, 21. kolejka
2018-12-02 12:45

Odra Opole

0

Raków Częstochowa

2

• Koniec meczu! Po bramkach Czechów, Tomasa Petraska i Petera Schwarza z rzutu karnego, Raków Częstochowa pokonuje w Opolu Odrę, przez co powiększa przewagę nad ŁKS-em Łódź i Sandecją Nowy Sącz do 11 punktów!

Dla piłkarzy Mariusza Rumaka do piąta porażka z rzędu.

• Żółta kartka dla Tomasa Mikinicia za faul.

• Trzy minuty dłużej. Tyle do drugiej odsłony dolicza Tomasz Wajda.

• Sebastian Musoolik na murawie. Na ławce jest już Szymon Lewicki.

• PETR SCHWARZ NIE MYLI SIĘ!!!

• Sędzia Tomasz Wajda nie ma wątpliwości - rzut karny dla Rakowa!

• ... a za Krzysztofa Janusa pojawia się Marcin Wodecki.

• Podwójna zmiana w Odrze. Tomas Mikinić za Mariusza Rybickiego...

• Raków mógł, a właściwie powinien, podwyższyć prowadzenie! Po podaniu Szymona Lewickiego jeden z jego kolegów trącił tylko piłkę w stronę bramki!

• Żółta kartka dla Jakuba Modera.

• Coraz groźniej w polu karnym gości. Jednak piłkarze Marka Papszuna ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Za Mateusza Zacharę na murawie melduje się Adam Radwański.

• Gospodarze byli bliscy wyrównania! Kapitalną paradą popisuje się wyciągnięty jak struna Michał Gliwa, który odbija piłkę!

• Od tego momentu spotkanie powinno się rozkręcić! Po dośrodkowaniu z prawym strony rosły Czech z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki!

• GOL DLA RAKOWA! TOMAS PETRASEK!!!

• Miłosz Szczepański pudłuje z bliska. Takie okazje należy wykorzystywać!

• Ależ niewiele brakowało, by gospodarze prowadzili! Sebastian Bonecki obija słupek bramki Michała Gliwy!

• Andrzej Niewulis skosił Jakuba Modera. Żółta kartka i rzut wolny z ok. 25 metrów.

• Miłosz Szczepański zmienia Macieja Domańskiego.

• Więcej zapasów na murawie niż gry piłką. Co chwila sędzia dyktuje rzuty wolne.

• Michał Gliwa bez wysiłku broni strzał Krzysztofa Janusa.

• Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul.

• Powiało wyższą ligą

• Druga połowa rozpoczęta!

• Tymczasem w Opolu...

• Z racji temperatury, nie jest to porywające widowisko. Brakowało klarownych okazji bramkowych i strzałów. Te można policzyć na palcach jednej ręki.

Oby coś więcej działo się po zmianie stron. Wracamy za kilka minut.

• Jakub Moder nieczysto trafia w piłkę i nici z zagrożenia pod bramką gości.

Koniec pierwszej połowy. Odra Opole bezbramkowo remisuje z Rakowem Częstochowa.

• .Ostre starcie dwóch zawodników. Sędzia dyktuje rzut wolnego dla gospodarzy.

• Piotr Malinowski urwał się rywalom i wyskoczył najwyżej do centry Patryka Kuna. Uderza głową nad bramką gospodarzy.

• Było dośrodkowanie. Bramkarz Odry pewnie piąstkuje poza "szesnastkę".

• Częstochowianie jeszcze przed przerwą mają rzut wolny. Do bramki Do bramki Tobiasa Weinzettela jest ok. 30 metrów. Strzału raczej nie będzie.

• Przy ławce ponosi Marka Papszuna (może to z zimna?). Nie może pogodzić się z faktem, że jego podopieczni z uporem forsują ataku środkiem, a nie skrzydłami. Na pozycję spaloną dał się złapać Szymon Lewicki.

• Kolejna sytuacja Patryka Kuna do oddania strzału. Zamykał akcję z lewej strony pola karnego, ale nie był w stanie odpowiednio złożył się do uderzenia.

• ... i Paweł Baranowski.

• Jeszcze doszło do przepychanki między zawodnikami. Sędzia Tomasz Wajda sięga po żółtą kartkę. Upomniany Tomas Petrasek...

• Z tego rzutu wolnego nic nie było (ciekawego), a po kilkunastu sekundach miał miejsce kolejny. Piłkę po przeciągniętej wrzutce łapie Tobiasz Weinzettel.

• Rzut wolny dla Rakowa po faulu na Patryka Kuna. Raczej będzie dośrodkowanie z lewej strony boiska.

• Kolejne zagranie do Szymona Lewickiego okazało się niedokładne. Radzą sobie z nim obrońcy Odry.

• Atak Rakowa prawą stroną. Dośrodkowanie do wbiegającego Szymona Lewickiego okazało się za krótkie.

• Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Piotr Żemło wchodzi za kontuzjowanego Jakuba Habustę.

• Wydaje się, że będzie konieczna zmiana. Do wejścia szykuje się Piotr Żemło.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jakub Habusta, który ucierpiał w starciu z rywalem.Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Strata Patryka Kuna zapoczątkowała groźną kontrę gospodarzy. Mariusz Rybicki wrzuca z lewej strony w pole karne do Szymona Skrzypczaka, ale skuteczny powrót do defensywy zanotował Marcin Listkowski.

• Zakotłowało się w polu karnym po wyrzucie z autu. Piłkę łapie jednak Michał Gliwa.

Po chwili rzut rożny dla gospodarzy. Raków wybija piłkę na uwolnienie.

• Szarpnął prawym skrzydłem Sebastian Bonecki, który już zamierzał wrzucać w pole karne. W ostatniej chwili powstrzymał go Piotr Malinowski, kierując piłkę poza linię boczną.

• Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Marka Papszuna. Maciej Domański dostaje dobre podanie w "szesnastce", ale w momencie składania się do strzału... stracił równowagę i upadł na murawę. Dodatkowo zagrał piłkę ręką..

• O górną piłkę powalczyli Paweł Baranowski z Szymonem Lewickim w ok. koła środkowego. Zdaniem sędziego faulował defensor Odry.

• Po chwili uderzenie Patryka Kuna z linii 16. metra mija w bezpiecznej odległości lewy słupek.

• A teraz przewinienie Serafina Szoty na Mateuszu Zacharze. Najwyżej do centry wyskoczył Maciej Domański, który główkuje obok bramki.

• Z rzutu wolnego centrował teraz Krzysztof Janus. Radzą sobie piłkarze Rakowa, a poprawka ląduje w rękawicach Michała Gliwy.

• Atak gości lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego Odry. Wyrzut z autu w wyspiarskim stylu nie przynosi zagrożenia. Ostatecznie grę od bramki wznawia Tobiasz Weinzettel.

• Gwizdek Tomasza Wajdy i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Ostatni mecz bezpośredni między tymi zespołami w Opolu zakończył się wygraną Odry po bramce Marcina Wodeckiego.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Odry Opole: Michał Szromnik - Piotr Żemło, Tomas Mikinić, Łukasz Winiarczyk, Marcin Wodecki, Mateusz Bodzioch.

• Z kolei goście prezentują się w tym sezonie wyśmienicie. Zgromadzili aż 45 punktów i o 8 wyprzedzają drugi w tabeli ŁKS Łódź i trzecią Sandecję Nowy Sącz. Raków z ostatnich pięciu delegacji przywiózł 11 punktów, ostatnie 3 mecze z rzędu wygrał

Z kolei Odra u siebie w pięciu meczach zgromadziła 12 punktów. Ostatni raz przegrała u siebie 27 października z Podbeskidziem (0:1).

• Gospodarze dzisiejszego spotkania ostatnio notują spadek formy. Po 20 meczach zgromadzili 23 punkty, co obecnie daje 12. lokatę z zaledwie "oczkiem" przewagi nad strefą spadkową. Ostatnie cztery mecz z rzędu to porażki, więc dzisiaj - na pożegnanie z opolskimi kibicami - komplet punktów jest bardzo mile widziany.

• Rezerwowi Rakowa Częstochowa: Jakub Szumski - Rafał Figiel, Adam Radwański, Daniel Bartl, Łukasz Góra, Sebastian Musiolik, Miłosz Szczepański.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Wajdy warto zapoznać się z zapowiedzią Przemysława Drewniaka:

• Czy takie na pewno będzie Przekonamy się już niebawem.
    Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Niedzielny akcent zaczynamy... pożegnaniem z Opolem, bowiem za 20 minut Odra zagra ostatni mecz u siebie w tym roku. Przeciwnikiem piłkarzy Mariusza Rumaka jest Odra Opole, czyli lider Fortuny 1. ligi. Zapowiada się zatem prawdziwe "meczycho"!

red, Przemysław Drewniak

Odra - Raków LIVE! Lider z Częstochowy zamierza powiększyć przewagę

Odra - Raków LIVE! Lider z Częstochowy zamierza powiększyć przewagę ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Ostatnią w tym roku niedzielę z Fortuna 1 Liga rozpoczniemy w Opolu. W porze obiadowej zmierzy się tam bowiem miejscowa Odra z liderującym w tabeli Rakowem Częstochowa. Czy goście udźwigną rolę faworyta? Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:45.

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE

Nawet 11 punktów nad drugą drużyną w tabeli może mieć Raków Częstochowa przed startem rundy wiosennej w 2019 roku. Stanie się tak, jeśli drużyna Marka Papszuna pokona na wyjeździe Odrę Opole, a Sandecja Nowy Sącz przegra przy Bukowej z GKS-em Katowice. W sobotę punkty stracił ŁKS Łódź, remisując w Olsztynie 2-2.

Raków chce do końca roku podtrzymać doskonałą serię. Lider spod Jasnej Góry wygrał sześć meczów z rzędu, a niepokonany jest od 17 ligowych kolejek! W Opolu będzie więc zdecydowanym faworytem, zwłaszcza, że Odra jest ostatnio w kiepskiej formie. W lidze notuje serię czterech porażek z rzędu, a w ostatnich ośmiu kolejkach tylko raz sięgnęła po komplet punktów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Opolu dojdzie do starcia najlepiej spisującej się drużyny na wyjazdach (Raków) z trzecią najlepiej grającą ekipą u siebie (Odra). Opolanie u siebie zdobywają większość punktów, a przy Oleskiej przegrali tylko dwa spotkania. Oba z... drużynami z województwa śląskiego - GKS-em Jastrzębie i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Opolanie liczą, że będą w stanie stawić Rakowowi taki opór, jak w sierpniowym starciu w Częstochowie. Wtedy gospodarze wygrali skromnie, 1-0, po golu Miłosza Szczepańskiego w 89. minucie.

Sonda

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Odra Opole - Raków Częstochowa?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Raków - Odra 1:0 (1 liga, 10.08.2018)
Raków - Odra 0:0 (1 liga, 04.04.2018)
Odra - Raków 1:0 (1 liga, 23.08.2017)

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. W internecie mecz dostępny dzięki płatnej platformie IPLA TV. Komentuje duet Szymon Rojek – Tomasz Łapiński. Reporterem z murawy będzie natomiast Grzegorz Milko. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 12:45.