Odra Opole

1

Stal Mielec

1

• Koniec meczu! Słowa uznania dla Stali, która mimo gry w osłabieniu potrafiła doprowadzić do wyrównania.

• Gojko nie dokończy tego meczu. Właśnie został zmieniony przez Gąsiora.

• Trwa doliczony czas gry. Za chwilę spotkanie dobiegnie końca...

• I jeszcze Rybicki za Trojaka. Odra już więcej zmian nie przeprowadzi.

• Stal zwietrzyła szansę na trzy punkty! Bliski szczęścia był przed chwilą Gojko.

• Końcówka jest nerwowa! Janoszka trafił wprawdzie do siatki, ale sędzia gola nie uznał, dopatrując się przewinienia. Ponadto zawodnik Stali otrzymał kartkę.

• Bonecki zmienił Błanika.

• Niewiele wskazywało na taki obrót sprawy! To Nowak doprowadził do wyniku 1:1. Asystował mu De Amo

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JEST WYRÓWNANIE!

• Odra stawia na proste środki. Przed momentem mogła podwyższyć prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu. Źle uderzył jednak Błanik.

• Może to Wroński uratuje Stal przed porażką? Właśnie wszedł za niewidocznego Prokicia.

• Sędzia Wajda po raz siódmy w meczu pokazał żółtą kartkę. Tym razem do jego notesu trafił Martin.

• Dobra interwencja Szromnika. Uderzał wprowadzony Gojko.

• Sędzia pokazał kartkę Grodzickiemu.

• Mamy pierwszą roszadę po stronie gospodarzy. Autora bramki zmienił Martin.

• Do zakończenia spotkania pozostało niewiele ponad 20 minut. Czy Stal stać jeszcze na jakiś zryw? Ostatnie minuty toczyły się pod dyktando Odry.

• Blisko, bardzo blisko drugiego gola dla Odry! O centymetry z piłką minął się Niziołek. Jęk zawodu na trybunach.

• W wirtualnej tabeli Odra wskoczyła na dziesiąte miejsce. Ma tyle samo punktów co Chojniczanka. Stal traci osiem oczek do drugiego ŁKS-u.

• Druga próba mielczan w drugiej połowie. Uderzał Getinger, lecz obok bramki.

• Szromnik za daleko się wypuścił. Zdaniem sędziego piłkę ręką zgarnął już za polem szesnastego metra. Żółta kartka.

• Stal wreszcie wyszła zza podwójnej zasłony i oddała strzał. Niecelny! Piłka przeleciała nad bramką.

• Błanik padł w szesnastce. Decyzja Wajdy? Nie ma karnego. Gwizdy na widowni.

• Piłka jest w posiadaniu gospodarzy, którzy cierpliwie budują atak pozycyjny. Zobaczymy co z tego wyniknie. Przypomnijmy, że przy golu Skrzypczaka asystował Niziołek.

• Odra miała pierwszy rzut rożny w drugiej połowie. Nie zrobiła z niego użytku.

• Trener Skowronek dokonał jednej korekty. Z boiska zdjął Paluchowskiego. Za niego okazję gry otrzymuje Gojko.

• Gramy dalej! Druga odsłona właśnie się rozpoczęła. Będą emocje? Stal musi zaryzykować.

• Przed Stalą bardzo trudne zadanie:

• Koniec pierwszej odsłony. Odra prowadzi i ma także przewagę jednego zawodnika.

• CZERWONA KARTKA! Z boiska wyleciał Soljić za dwie żółte. Stal zagra drugą połowę w osłabieniu!

• Po raz trzeci sędzia sięgnął po "żółtko". Tym razem ukarany został Soljić. Chwilę wcześniej nieudanie przedzierał się Czyżycki.

• Zbliżamy się do końca pierwszej odsłony. Stal oddała do tej pory dwa strzały. Oba okazały się niecelne.

• Ukarany został również Niziołek.

• Kartkę obejrzał Mikinić.

• Pół godziny gry za nami. Odra już kontroluje przebieg tego spotkania.

• Piłkę do siatki skierował Skrzypczak. To jego piąte trafienie w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla gospodarzy!

• Przed momentem awans do Ekstraklasy wywalczył Raków Częstochowa. Stal walczy zatem o drugie miejsce z ŁKS-em Łódź.

• I jeszcze jedna próba Paluchowskiego. Też niecelna! Stal przycisnęła w ostatnich minutach. Jej siłą jest to, że potrafi stwarzać okazje zarówno z gry, jak i po stałych elementach.

• Paluchowski obok bramki. Próbował efektownie, ale nie wyszło. Podawał Spychała.

• Przeszło dziesięć minut gry za nami. Wynik ani nie drgnął.

• Na razie przewaga po stronie gospodarzy. Strzał oddał Janus - z wolnego. Kiełpin ze spokojem wyłapał piłkę.

• Odważna szarża Czyżyckiego. Zatrzymał się dopiero na... czwartym rywalu. Było blisko!

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek.

• Z powodu kontuzji i pauz trener Rumak powołał do kadry tylko siedemnastu zawodników. Na ławce są m.in. młodzieżowcy.

• W październiku Odra podzieliła się punktami ze Stalą. Padł wynik 1:1.

• Za moment rozpocznie się spotkanie w Opolu. Stal może odrobić dzisiaj dwa punkty do ŁKS-u Łódź. Warunek? Zwycięstwo!

Wiktor Gumiński, Kuba Zegarliński

Odra Opole - Stal Mielec ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sławomir Jakubowski

Odra Opole - Stal Mielec ONLINE. W środę o godzinie 19 Stal Mielec rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Odrą Opole. Dla mielczan będzie to kolejny mecz z gatunku tych, które po prostu trzeba wygrać, by zachować szansę na awans. Relacja LIVE w GOL24!

Fortuna 1 Liga: Odra Opole - Stal Mielec ONLINE

Choć mielczanie mają aktualnie w dorobku o 16 punktów więcej niż Odra (odpowiednio 51 i 35), opolanie w pierwszej rundzie pokazali, że są w stanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę. Wówczas w Mielcu padł remis 1:1, a bramkę na wagę punktu zdobył dla opolskiego zespołu w 86. minucie Tomas Mikinic.

O ile jednak wtedy można było pochwalić Odrę za walkę do samego końca, o tyle do najbliższego starcia jej piłkarze znowu będą przystępować z koniecznością udowodnienia czegoś swoim kibicom. W minionej serii gier zaprezentowali się bowiem poniżej oczekiwań, tylko remisując 0-0 na wyjeździe ze zdecydowanie najsłabsza w Fortuna 1. Lidze Garbarnią Kraków.

- Padł taki wynik, ponieważ nieskuteczność moich graczy była naprawdę duża - oceniał Mariusz Rumak, trener Odry. - Przez pewien czas, głównie w pierwszej połowie, mieliśmy też problemy taktyczne.

Mielczanie do Opola przyjadą niezwykle zmotywowani. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ich strata do miejsca dającego awans (zajmuje je ŁKS) wynosi 7 punktów. Matematycznie wszystko jest więc jeszcze do odrobienia. Stal musi jednak wygrywać i liczyć na potknięcia najgroźniejszego rywala.

– Nawet gdy będziemy mieli jeden procent szans, będziemy wierzyć – powtarza trener Artur Skowronek.

Fortuna 1 Liga: Odra Opole - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Meczu Odry ze Stalą nie będzie można obejrzeć w telewizji. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

Fortuna 1 Liga. Kto wygra mecz Odra Opole - Stal Mielec?