Odra Opole zakończyła sparingowe granie [ZDJĘCIA]

Wiktor Gumiński
W meczu ze Stalą Brzeg próżno było w ekipie Odry szukać zawodników z pierwszej drużyny. Wiktor Gumiński
Porażką 0-1 ze Stalą Brzeg zakończył się ostatni testowy mecz Odry Opole przed startem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W opolskim klubie wystąpili w nim jednak zawodnicy na co dzień występujący w drugiej drużynie oraz paru graczy testowanych.

Gola decydującego o triumfie brzeżan w tym spotkaniu zdobył w 72. minucie Mateusz Dychus. Praktycznie przez całe spotkanie mieli oni przewagę optyczną, ale długo nie potrafili udokumentować tego trafieniem. Koniec końców dopięli swego i tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w letnich sparingach.

Stal zagrała ten mecz w składzie: Stitou - Kowalski, Wdowiak, Matusik, Sypek, Niemczyk, Koval i czterech zawodników testowanych. W drugiej połowie wystąpili też: Budnik, Dychus, Paszkowski, Podgórski, Kaczmar, Suski i trzech testowanych.

Odra zaczęła natomiast w zestawieniu: Kalinowski, Garbiec, Kaczka, Lisowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Dąbrowski, Sparwasser, Paszkowski, zawodnik testowany, Bober. Ponadto w kadrze meczowej znaleźli się też: Fuczko, Stolarewski, Wesołowski, Pawlak, Kowalski, Rychlik, Janicki, Sitko.

Takie zestawienie opolan wynikało z faktu, że piłkarze pierwszego zespołu w piątek rozegrali wyjazdowy sparing z Górnikiem Polkowice i w sobotę mieli jedynie rozbieganie. Zakończył się on remisem 1-1. Gola dla opolan, po ładnym uderzeniu z dystansu, strzelił w 44. minucie Maciej Wróbel. Gospodarze wyrównali w 79. minucie po rzucie rożnym.

W Polkowicach Odra zagrała w składzie: Sapielak - Spychała, Kamiński, Kostrzycki, Maćkowiak (46. Klimek) - Nowak, Wróbel (46.Trojak), Drewniak (76. zawodnik testowany), Janus (46. Mikinic) - Niziołek (46.Piech), Czapliński (46. Żak).

Tym samym ekipa z Opola zakończyła czas letnich sparingów bez zwycięstwa. Przypomnijmy bowiem, że w dwóch pierwszych grach kontrolnych zremisowała ona 0-0 z Ruchem Chorzów oraz przegrała 0-2 z GKS-em Jastrzębie.

Potyczka inaugurująca zmagania w Fortuna 1 Lidze czeka natomiast Odrę już w piątek 30 lipca. O godz. 18 zagra ona wtedy u siebie z Miedzią Legnica.