Odra wywozi punkt z Kielc

Bartłomiej Szura
Bueno przyczynił się do strzelenia wyrównującej bramki dla Odry
Bueno przyczynił się do strzelenia wyrównującej bramki dla Odry Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Dwie różne połowy w wykonaniu gospodarzy i koniec passy Arkadiusza Onyszki. To najważniejsze wydarzenia meczu w Kielcach.

Przed startem rundy wiosennej w Odrze doszło do prawdziwej rewolucji. Działacze postanowili za wszelką cenę, aby drużyna z Wodzisławia utrzymała się w ekstraklasie i zatrudnili wielu znanych zawodników. Brasilia, Onyszko, Bueno, Woś mieli zapewnić ekstraklasę w sezonie 2010/2011 w Wodzisławiu. Nowy bramkarz Odry zapowiadał, że przez całą rundę nie puści nawet gola.

Udawało mu się to aż do meczu w Kielcach. Sposób na pokonanie doświadczonego golkipera znalazł Maciej Tataj, pod koniec pierwszej połowy meczu, w której zdecydowanie przeważała jego drużyna. Odra momentami zamykana była na 30 metrze od własnej bramki. Nieskuteczność m.in. Michała Zielińskiego sprawiła, że do przerwy Korona prowadziła tylko 1:0. W tej części z bardzo dobrej strony pokazał się Grzegorz Lech, który imponował przeglądem pola i to on prowadził grę ofensywną swojej drużyny.

Na drugą połowę wyszła jakby inna Korona. Zespół ospały, bez takiej woli walki jak przed przerwą. Błędem trenera Sasala była zmiana wyróżniającego się Lecha na Ediego Andradinę, który jak się okazało później zagrał słabo i na pewno gorzej od swojego poprzednika.

Gra w tej części toczyła się w głównie środku boiska i gdy wydawało się, że jednak Korona dowiezie szczęśliwe zwycięstwo do końca, w 71 minucie Hernani tak nieszczęśliwie interweniował naciskany przez Bueno, że uprzedził swojego bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce Korony.

Odra zadowolona z jednego punktu nie forsowała już tempa, a w Koronie jedynie Jacek Kiełb starał się walczyć o drugą bramkę. On także był nieskuteczny i w meczu Korony z Odrą padł sprawiedliwy remis.